вівторок, 21 березня, 2017, 12:19 Світ
У Москві служаки ФСБ побили аспіранта за розмахування українським прапором у вікні
Фото акції. Вікно кімнати аспіранта - в правому нижньому кутку
Фото акції. Вікно кімнати аспіранта - в правому нижньому кутку

У Москві співробітники ФСБ допитали і побили аспіранта історичного факультету, який 18 березня під час фестивалю на честь Криму розмахував з вікна своєї кімнати в гуртожитку саморобним прапором України.

Про це «Медіазоні» розповів один аспіранта, який побажав зберегти анонімність.

Минулої суботи аспірант істфаку зробив прапор України з двох шматків тканини і почав розмахувати ним з вікна своєї кімнати під час фестивалю на честь приєднання Криму. Акцію він проводив в знак протесту проти витрати бюджетних коштів на фестиваль в той час, як у Московсьому державному університеті немає грошей на ремонт гуртожитків. За словами самого аспіранта, його акція не мала політичного характеру. Він хотів привернути увагу до проблем гуртожитку МДУ, до прикладу до щурів, тарганів і клопів.

Через деякий час аспірант вирішив продовжити акцію на сходовому майданчику. Однак там його з прапором зупинив співробітник служби безпеки гуртожитків, пізніше прийшов майор Беловіцькій з відділу внутрішніх справ МДУ у супроводі трьох людей у цивільному, які назвали себе співробітниками ФСБ. Із застосуванням сили аспіранта довели до його кімнати, де почали оглядати його речі. Забравши фотоапарат, телефон і ноутбук, його привели в ОВС МДУ.

«Поліцейський пішов, а ФСБшники почали допит – хто такий, на кого працюєш, хто тобі заплатив. Змусили включити ноутбук, рилися в телефоні і фотоапараті. Особливо його не били, в голову – тільки розкритою долонею, в корпус кілька разів тикали загостреною шваброю, від якої залишилися порізи і садна», – розповів один аспіранта.

У ноутбуці і фотоапараті нічого не знайшли. Після двох годин допиту аспіранта змусили під диктовку написати розписку про те, що він «згоден працювати інформатором під егідою ФСБ і Центру «Э» під псевдонімом «аспірант». Віддавши йому техніку, люди, які допитували його, пішли. Тоді до аспіранта підійшли троє поліцейських, які змусили його написати в протоколі, що він розмахував прапором і нецензурно висловлювався. Копію протоколу йому не дали: вручивши квитанцію про штраф за дрібне хуліганство, аспіранта випровадили з ОВС МДУ близько 22.00.

20 березня чоловік зафіксував побої в травмпункті, 21 березня він звернувся за допомогою до правозахисної організації «Комітет із запобігання тортурам». За словами аспіранта, люди, які побили його, були схожі на співробітника ФСБ Андрія Федорова і співробітника Центру «Э» Олексія Окопного.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 21:58:33