вівторок, 21 березня, 2017, 14:25 Світ
У Білорусі затримали десятки бойовиків, які готували провокації із зброєю, – Лукашенко
Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про затримання декількох десятків бойовиків, які готували провокації зі зброєю.

Про це він повідомив під час його візиту в Могильов, передає 21 березня державне новинне агентство «БелтА».

Зокрема Лукашенко відзначив активізацію опозиційних сил у країні і «пояснив» це так:

«Як показала дійсність, вони не спали, вони потихеньку готувалися на випадок, вибирали момент... Вони не тільки не спали. Ми вже кілька десятків затримали (не тих, що в автобусах, анархістів з масками), які тренувалися в таборах зі зброєю», – заявив Лукашенко.

«До речі, один із таборів був в районі Бобруйська і Осиповичів. Решта таборів – в Україні. По-моєму, в Литві або в Польщі (не буду стверджувати, але десь там)», – не уточнив локації Лукашенко.

«Гроші йшли через Польщу і Литву до нас. Ми буквально в ці години затримали пару десятків бойовиків, які готували провокацію зі зброєю», – заявив також президент.

Лукашенко лише пообіцяв надати громадськості більш детальну інформацію про даний факт згодом.

Він також розповів про те, як правоохоронцям «вдалося дізнатися про існування подібних планів».

«Спасибі, що є справжні білоруси і білоруски, які будучи за кордоном – в Євросоюзі – попередили нас. Жінка прийшла в посольство і попередила, офіційно написала лист: готується провокація. І ми почали розбиратися. І дійсно вийшли на дуже цікаві речі», – заявив Лукашенко.

За словами президента, «тепер треба детально розібратися, звідки надходили гроші, хто займався підготовкою, з яких країн приїхали відповідні люди».

Лукашенко підкреслив, що «в Білорусі завжди готові припиняти будь-яку протиправну діяльність і бандитизм».

Як відомо 20 березня білоруські прикордонники заявили про затримання автомобіля з вибухівкою і зброєю, який ніби то прорвався через пункт пропуску «Олександрівка» з території України.

У той же час Державна прикордонна служба України спростувала цю інформацію.

За словами спікера Держприкордонслужби Олега Слободяна, білоруси поінформували Україну про затримання біля державного кордону джипа зі зброєю і вибухівкою із запізненням на 3 години.

Крім того, білоруські прикордонники не надали українським колегам повні установчі дані затриманих осіб.

Також Україна звернула увагу на значну відстань між українським і білоруським пунктами пропуску – близько 13 км – і значить говорити про прорив автомобіля зі злочинцями саме з території України було некоректно з боку прикордонного комітету Білорусі, пише «Українська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 20:56:50