вівторок, 21 березня, 2017, 6:31 Події
Росія нарощує військову силу на кордоні з Донбасом і Харківщиною, – Бутусов
Російські військові. Фото: Міноборони Росії
Російські військові. Фото: Міноборони Росії

Росія створила нову 8-ю армію на кордоні з Донбасом і нарощує сили 20-ї армії на кордоні з Харківщиною.

Про це пише головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов у своєму блозі.

«17 березня в російській газеті «Известия» опублікована інформація про створення нової 8-ї загальновійськової армії для дій на «українському напрямку». 8-а армія буде розгорнута безпосередньо на кордоні з окупованим Донбасом, її штаб буде базуватися в Ростові-на-Дону. Розпочато комплектування штабу армії і бригади управління. До складу армії включена новостворена 150-а мотострілецька дивізія, розгорнута на самому кордоні з Донбасом, в районі Міллерово. У складі дивізії – танковий, три мотострілкових, артилерійський, зенітно-ракетний полки, батальйони розвідувальний, зв’язку та матеріального забезпечення. Командир – генерал-майор Петро Болгарев. 7 грудня 2016-го підрозділи 150-ї дивізії приступили до бойової підготовки на полігоні «Кадамовський» Ростовської області РФ. Озвучені терміни досягнення боєготовності дивізії – травень 2017-го», – пише журналіст.

Він нагадує, що в 2015 році у Воронежі російське командування розгорнуло штаб 20-ї загальновійськової армії, перекинутий на український напрямок з Нижнього Новгорода. «У її складі 23-я мотострілецька (Валуйки, Білгородська область), 28-а мотострілецька (Клинці, Брянська область), 1-а танкова (Богучар, Воронезька область) бригади», – пише Бутусов.

За його словами, в 2016-му одночасно з створенням 150-ї мотострілецької у складі 20-ї армії розпочато створення 3-ї мотострілецької дивізії в Богучарі. «Дивізія формується на базі 9-ї мотострілецької бригади, яка раніше також базувалася в Нижньому Новгороді і була з’єднанням постійної готовності, в зв’язку з чим була перекинута на кордон з Україною у 2014 році та брала участь у вторгненні в Україну. 3-а мотострілецька дивізія досягне боєготовності, згідно заявленим планам, також у травні 2017 року», – пише він.

«8-а армія є об’єднанням, розгорнутим проти України на південному напрямку в складі Південного військового округу ЗС РФ. Вона створює постійну загрозу українському Донбасу. Раніше управління війною в Україні здійснювалося безпосередньо через структури штабу Південного військового округу», – підкреслив журналіст.

«20-а армія розгорнута проти України у складі Західного військового округу. Вона створює безпосередню загрозу Харківській області», – зазначив він.

«Судячи з усього, тепер оперативне управління «1-м і 2-м армійським корпусом» окупаційних військ на Донбасі буде передано саме штабу 8-ї армії, а 150-а дивізія стане оперативним резервом та базою цих армійських корпусів на випадок вторгнення в Україну. Таким чином, РФ створила постійні армійські штаби для відпрацювання сценарію і управління військами», – вважає Бутусов.

Він нагадав, що з 14 по 20 вересня біля кордонів України Росія планує провести військові навчання «Захід-2017», в рамках яких в Західний військовий округ будуть перекинуті з’єднання з різних частин РФ. Це будуть найбільші військові маневри ЗС РФ у 2017 році.

«Безсумнівно, що ці загрозливі дії викличуть зростання напруженості біля кордонів з Україною та підвищення боєздатності української системи безпеки і оборони, насамперед, на харківському та чернігівському напрямках», – переконаний журналіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 22:14:05