вівторок, 21 березня, 2017, 14:23 Економіка
Перехід до електронних трудових книжок – позитив, але потрібен перехідний період, – експерт
Трудова книжка. Фото: ukurier.gov.ua
Трудова книжка. Фото: ukurier.gov.ua

Заміна паперових трудових книжок на електронні є позитивними нововведенням, адже надворі ХХІ століття, тому будь-який перехід від паперової форми до електронної варто вітати.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив економічний експерт, член Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

Він погоджується, що для повноцінного впровадження таких змін потрібен буде певний час і певний перехідний період для роботодавців, аби вони могли перейти на нову систему.

«Але всі або майже всі роботодавці в країні вже, так чи інакше, працюють з електронними системами, тому я не думаю, що це принципово. Напевно, буде якийсь перехідний період, необхідний для налаштування техніки, навчання персоналу тощо. Але це нормально. Звичайно, ми маємо мати нормальні електронні бази даних, інтегровані між собою на рівні всієї держави, а не папери, як у ХІХ столітті», – зазначив Павло Кухта.

Він додав, що на сьогодні в Україні існує проблема з соціальними виплатами, пов’язана з їх поганим обліком, недорахуванням, що, відповідно, створює можливості для зловживань і корупції.

«Тому, звичайно, будь-яка електронізація, переведення даних в електронну форму, їх централізація, нормальна реєстрація і нормальний облік покращують ситуацію», – переконаний експерт.

Нагадаємо, Пенсійний фонд планує замінити для всіх українців паперові трудові книжки на електронні посвідчення. Для цього вже модернізовано реєстр застрахованих осіб (які працюють офіційно і за які роботодавець платить страхові внески у ПФ).

У Пенсійному фонді обіцяють, що всі технічні питання вирішать у другій половині року. Перші ID-картки замість паперових книжок планують видавати вже до кінця 2017.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 02:46:20