вівторок, 21 березня, 2017, 15:06 Політика
Нацрада погрожує відключити «Беларусь 24» через карту України без Криму

Білоруський супутниковий телеканал «Беларусь 24» показав у своєму ефірі карту України без Криму. Нацрада заявила про порушення законодавства.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Так, Нацрада листом поінформувала директора телеканалу «Беларусь 24» Олександра Мартиненка про виявлені в ефірі телеканалу порушення законодавства України і просить їх усунути.

14 лютого у програмі інформаційно-аналітичного спрямування в рубриці «Акценти» зафіксовано демонстрацію віртуальної карти країн, які є членами регіонального об’єднання Центральноєвропейська ініціатива, до складу якого входить і Україна. На цій карті територія української держави була зображена без Криму.

«Подібна редакційна політика свідчить про підтримку телеканалом агресивних дій Російської Федерації щодо України в частині анексії Автономної Республіки Крим. Зазначений факт також є порушенням статті 28 Закону України «Про інформацію», – заявила Нацрада.

Крім того, як зазначає Нацрада, телеканал транслює упереджену інформацію про поточну ситуацію в Україні, не дотримуючись загальноприйнятих журналістських стандартів. Так, 26 лютого в інформаційно-аналітичній програмі «Главный эфир» не був дотриманий баланс поглядів на окремі політичні події в Україні, що призвело до однобокого їх висвітлення.

Національна рада просить телеканал увідповіднити зміст програм, що транслюються, вимогам частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

У разі ігнорування вимог українського законодавства регулятор буде змушений розглянути питання про припинення ретрансляції програми «Беларусь 24» на території України, повідомляє «Українська правда».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-23 22:00:39