вівторок, 21 березня, 2017, 10:49 Політика
На виборах спекулюватимуть на мовному питанні, – Євген Нищук

Законопроекти про підтримку української мови спричиняють шквал обговорень серед громадськості і політиків.

Про мовну проблему в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:30) на телеканалі ZIK  розмірковував міністр культури України Євген Нищук.

«Зараз законопроект про розширення сфер вживання української мови проходить стадію обговорення. Довкола цього питання нам вдалось згуртувати багато патріотів. Звісно, різноголосся серед інших колег у парламенті ми не уникнули. Тим паче, що вибори не за горами. Є  депутати, які зовсім незадоволені відстоюванням прав української мови», – каже міністр культури.

Гість програми додає, що перед виборами в парламенті знайдуться охочі апелювати до народу, спекулюючи на мовному питанні.

«Гадаю, що багато-хто у передвиборчій компанії буде неправдиво трактувати мовні законопроекти, і тим самим маніпулюватиме людьми. Проте я наголошую, що наш законопроект немає нічого спільного із побутовою мовою. Громадяни нашої країни можуть спілкуватись, як їм завгодно. Адже ми не йдемо проти етнічних груп, не розпалюємо ворожнечу, а захищаємо рідне. Я дуже радий, що нарешті є у цьому прогрес. Наприклад, реклама виходять українською, в ресторанах і кафе грає вітчизняна музика», – говорить Євген Нищук.

За словами міністра, найбільш незадоволеними підтримкою української мови є засоби масової інформації.

«Вони обурюються, посилаючись на те, що матимуть збитки. Але про які гроші може йти мова. Це цинічно з їхнього боку. Адже на сході України ми маємо найболючіші збитки ­– тисячі кращих синів віддають своє життя за свободу і волю. Ми не можемо говорити про гроші, коли на кону стоїть держава», – переконаний Євген Нищук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:36:14