вівторок, 21 березня, 2017, 12:39 Львів
Мери, до яких звертався Садовий, хочуть мати якісь гарантії, – експерт

Заяви «Самопомочі» про тиск на їхніх представників в обласних чи місцевих радах – маніпуляція та перебільшення. А використання «сміттєвої облоги Львова» для політичного знищення мера міста Андрія Садового – теж питання доволі неоднозначне. Адже сам Садовий не продемонстрував жодного офіційного звернення, тоді як мери інших міст не можуть вирішувати такі важливі питання без погодження із своїми громадами.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00-11:00, 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) розповів політичний експерт Олександр Антонюк.

На його думку, заяви «Самопомочі» про потужний тиск на їхніх представників в обласних та місцевих радах перебільшені.

«Зокрема, якщо говорити про заступницю керівника Львівської облради Парасковію Дворянин, то там немає аж такого тиску, про який говорять. Швидше за все, відбувається непорозуміння між замісницею голови та депутатським корпусом. Там відбувається певне розділення і одна із фракцій винесла пропозицію розглянути звіт Дворянин», – розповів Антонюк.

Окрім того, важливий і маніпулятивний момент. Адже, коли представники «Самопомочі» заявляють, що мери міст викликають їх до себе, наказують писати заяви на звільнення, бо поступила така вказівка із Києва, це звучить неправдоподібно.

«Як ви собі це уявляєте! Мер викликає до себе людину і каже, шо на нього чинять тиск? Як правило, навіть, якщо є така вказівка із Банкової, жертві про це не повідомляється. Особливо, коли йдеться не про призначення, адже ці люди є обраними. Тож питання відставки секретаря чи заступника голови керується регламентом органів місцевого самоврядування», – наголосив Антонюк.

Експерт вважає, що «Самопоміч» дещо лукавить, коли говорить про «сміттєву облогу Львова», яку створюють, аби політично усунути мера міста Андрія Садового.

«Так, Львів потерпає від сміттєвої кризи. Я не хочу казати, що лише Садовий винен у тому, що сталося. Та він був міським головою протягом десяти років. А коли Садовий говорить про певні утиски, що мери інших міст відмовляють у проханні прийняти львівське сміття, то слід зауважити, що його самого вже неодноразово просили продемонструвати офіційні листи-звернення. Адже повинні бути якісь гарантії чи пропозиції. Якщо ви звертаєтесь до якоїсь іншої територіальної громади, ви повинні щось запропонувати взамін. Більше цього. Інші міські голови теж не можуть самостійно приймати такі рішення. Вони мусять узгодити їх із своїми місцевими громадами», – зазначив Олександр Антонюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 08:00:11