вівторок, 21 березня, 2017, 10:25 Львів
Дрогобицька райрада просить фінансування на природоохоронні заходи на ПАТ «Полімінерал»

Дрогобицька районна рада заявила про стурбованість екологічною ситуацією, яка склалася на території району внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» і вимагає створення обласної комісії із залученням необхідних фахівців для вивчення реального стану зони впливу цього підприємства, а також прийняття на сесії Львівської обласної ради звернення до Кабінету міністрів України щодо виділення з Державного бюджету України коштів, необхідних для фінансування природоохоронних та випереджуючих захисних заходів по ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

 У тому числі, проведення постійного моніторингу ситуації, винесення із зони карстових провалів комунікацій, рекультивації порушених земель, виконання «Комплексного проекту консервації рудника № 2».

Про це йдеться у прийнятому депутатами райради на черговій сесії зверненні, адресованому голові Львівської обласної ради О. Ганущину і голові Львівської облдержадміністрації О. Синютці, – передає власкор IA ZIK.

На думку народних обранців Дрогобиччини, лише фінансування з Державного бюджету України передбачених природоохоронних заходів по ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», може стабілізувати ситуацію та забезпечити екологічну і техногенну безпеку на території регіону.

Нагадаємо, внаслідок багаторічного видобутку і переробки калійних руд в зоні діяльності Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» утворено понад 24 млн  куб  м  підземних порожнин та хвостосховище відходів об’ємом 22 млн т. на якому в 1983 році вже відбувся аварійний прорив дамби, що призвело до забруднення солями важких металів значної території Львівської області та басейну річки Дністер.

Протягом останніх років в регіоні почастішали випадки просідання та провалу верхнього шару грунту та утворення карстових провалів. У зоні впливу підземних гірничих виробок та в зоні утворення карстових провалів розташовані житлові будинки, електролінії високовольтних передач, магістральні водогони, шосейна дорога Т-14-02 Східниця-Пісочна (на ділянці Дрогобич-Трускавець) та залізнична колія державного значення Трускавець-Київ.

У результаті аварійних проривів вод у підземні рудники виникла небезпека додаткового обвалу земної поверхні, що, за висновками вчених, може призвести до техногенного землетрусу. В небезпечній зоні опинились міста Дрогобич, Борислав, Стебник, місто-курорт Трускавець та інші населені пункти Львівської області.

В 2013 році Фондом державного майна України проведено процедуру приватизації ДГХП «Полімінерал», яке було перетворене в ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Нові власники підприємства взяли на себе зобов’язання щодо виконання комплексу необхідних природоохоронних заходів, внаслідок чого було припинено державне фінансування цих заходів.

На жаль, на сьогодні ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» фактично зупинило виконання необхідного комплексу природоохоронних заходів в зоні діяльності підприємства.

Мало того, як видно з листа Державної екологічної інспекції у Львівській області від 01.08.2016 року № 02-3729, в минулому році керівництвом ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» було недопущено держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища до проведення планової перевірки з дотриманням підприємством вимог природоохоронного законодавства.

Внаслідок цього, на сьогодні жодна державна інстанція не має достеменної інформації про екологічний стан зони впливу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», при чому, в регіоні продовжується інтенсивний розвиток карстових процесів та інших негативних екологічних явищ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 02:32:18