вівторок, 21 березня, 2017, 12:56 Львів
Дрогобич отримає кошти на інформаційно-сенсорні кіоски та запровадження «Електронного кабінету»

Комунальна установа «Інститут міста Дрогобича», яка ще з 2016 року співпрацює з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в розділі «Розумні міста», здобула ще одну перемогу і отримала фінансування на закупівлю трьох інформаційно-сенсорних кіосків та розробку «Електронного кабінету мешканця міста».

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

Уже найближчим часом три сучасні 42-дюймові інформаційно-сенсорні кіоски розмістять у центральній частині міста. Два з них, вуличного типу, будуть антивандальними та пристосованими до низьких та високих температур повітря. Третій буде розміщений у міському ЦНАПі. Основна мета інформаційних кіосків – інформаційне забезпечення мешканців міста та туристів.

Також у рамках проекту «Drohobych – SmartCity» буде розроблено «Електронний кабінет мешканця міста», який функціонуватиме на офіційному інтернет-порталі Дрогобицької міської ради. Відтак, кожен громадян міста після реєстрації за допомогою Банку ID може отримати власний робочий кабінет, щоб мати можливість контролювати надіслані запити, звернення, записи на особисті прийоми до посадовців, додавати важливі закладки, переглядати історію та багато іншого.

Окрім цього, міський голова Дрогобича Тарас Кучма підписав розпорядження щодо створення робочої групи з розробки проекту «Дрогобич – SmartCity», що допоможе у майбутньому спільно з активними громадянами розробити дорожню карту розвитку електронної демократії у місті, підвищити його туристичну привабливість.

«Наша функція, як влади, полягає у підтримці та допомозі у впровадженні цих проектів, – каже міський голова Тарас Кучма.- Адже важливо розуміти, що влада не повинна і не може нічого приховувати. Це життя міста і всі ці речі мають бути абсолютно прозорими та відкритими для громадськості, що є запорукою успішного і гармонійного розвитку».

Щодо фінансування, то відповідно до програми, 80% коштів виділяє Проект ЄС-ПРООН, 20% – міська рада. Загальний бюджет двох проектів склав близько 800 тис. грн, з яких з міського бюджету буде виділено 175 тис. грн.

Як повідомив обласний керівник Проекту ЄС/ПРООН Ігор Назар, лише 25 міст в Україні співпрацюють з Проектом ЄС/ПРООН, оскільки всі проекти є пілотними та проходять ретельний відбір. «Місто Дрогобич демонструє позитивну динаміку росту в е-демократії.

«Нам приємно працювати з Дрогобичем і надіємось, що наша співпраця буде такою ж плідною і надалі», – додав Ігор Назар.

Нагадаємо, що першим здобутком Дрогобича було отримання коштів на фінансування створення восьми безкоштовних Wi-Fi зон у центрі міста з встановленням онлайн веб-камер та створення двох мобільних додатків туристичного спрямування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 10:39:20