вівторок, 21 березня, 2017, 10:14 Політика
Для депутатів старого покоління політика залишається предметом торгу, – Сюмар

На жаль, світові тенденції політикуму – популізм і риторика. В Україні ситуація не краща. Адже більшість депутатів старого покоління сприймають політику, як можливість виторгувати хороші преференції.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловила голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Зараз світові тенденції політикуму – популізм, дешева риторика та неухвалення складних рішень.

«В Україні ж політика персоніфікована – люди обирають лідера партії, а не саму партію. Та для нас надзвичайно важливо, щоб не було монополії влади, бо це завжди закінчується революцією і викликає величезний протест. Також нам потрібні відкриті соціальні ліфти. Адже, по суті, ті люди, які були на редутах, значною мірою, повернувшись із фронту, не могли знайти виходу своїй енергії», – переконана Сюмар.

Та ще однією важливою проблемою, на її думку, є те, що українська політика залишається торгом. І це дуже помітно, зокрема, у поведінці депутатів старого покоління.

«У політиці йде певна зміна поколінь. І для мене було відкриттям, наскільки бізнес-орієнтованими є ті, хто перебуває там уже довший час. Для них політика робиться за великі гроші. Наприклад, усі ми знаємо, як приймається бюджет: вночі починаються головні розмови, хто в кого і що закуповує чи які преференції йдуть до яких мажоритарників. І тоді кожен з них розуміє, що він заробить і на округ, і не тільки. Ти розповідаєш своєму візаві якісь політичні речі, а в очах бачиш повне нерозуміння того, що відбувається. Бо він не може порахувати, скільки це коштує, тож тема сама по собі йому нецікава. Потрібно розуміти, що відбувається зміна поколінь і ми деколи навіть не говоримо однією мовою», – наголосила Сюмар.

Натомість заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд зазначила, що поведінка нинішнього парламенту дуже відрізняється від усіх попередніх.

«Насправді, цей парламент дуже багато речей зробив уперше: голова Верховної ради почав зустрічатися із лідерами фракцій, були спроби навіть перейти до закритої погоджувальної ради. Однак тут «проти» виступили самі лідери фракцій», –  розповіла Сироїд. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 10:17:10