вівторок, 21 березня, 2017, 13:18 Суспільство
Біохіміки університету Пердью відкрили революційну діагностику раку за аналізом крові
Професор  університету Пердью Енді Тао. Фото: Purdue Agricultural Communications / Tom Campbell
Професор університету Пердью Енді Тао. Фото: Purdue Agricultural Communications / Tom Campbell

Незабаром лікарі зможуть діагностувати рак за допомогою простого аналізу крові – такі практичні результати відкриття, зробленого біохіміками університету Пердью, що у США.

Професор Енді Тао та його колеги виявили ряд білків у плазмі крові, які свідчать про наявність раку в пацієнта. Вони проводили експерименти на зразках раку грудей, але вважають цілком ймовірним, що цей метод працюватиме і з будь-яким іншим типом раку. Він заснований на аналізі мікропухирців і екзосом у плазмі.

Фосфорилювання білка – перенесення залишку фосфорної кислоти до білка – може призводити до утворення ракових клітин. Тому білки фосфопротеїди давно вважалися головними «кандидатами» на роль біомаркерів раку. Досі, однак, вчені не могли з упевненістю відповісти, чи можлива ідентифікація фосфопротеїдов у крові, оскільки печінка виділяє в кров фермент фосфатазу, яка дефосфорилює білки.

Професор Тао і його колеги виявили майже 2400 фосфопротеїдов у зразку крові й ідентифікували 144, рівень яких був значно підвищений у ракових пацієнтів. У дослідженні брало участь 30 хворих і контрольна група з шістьох осіб.

«Існує така безліч типів раку, навіть різні форми різних типів раку, що пошук біомаркерів бентежить, – каже Тао. – Це, безперечно, прорив, який показує здійсненність використання фосфопротеїдов у крові для виявлення і контролю за захворюваннями».

Такий аналіз крові набагато менш інвазивний, ніж біопсія зразків тканин. Лікарі могли б регулярно проводити дослідження, щоб оцінювати ефективність лікування. Зараз немає майже ніяких способів спостерігати пацієнтів після терапії, лікарям доводиться чекати, поки рак повернеться, говорить професор Тао.

Заснована ним компанія, Tymora Analytical, розробляє технологію аналізу фосфопротеїдов без центрифуги, за допомогою спеціальних картриджів, із посиланням на EurekAlert повідомляє «Хайтек».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 02:37:32