вівторок, 21 березня, 2017, 10:42 Політика
Аудитором НАБУ може бути не лише українець, – експерт

Незважаючи на те, що робота незалежного аудитора НАБУ в Україні оплачується з грошей платників податків, ним може стати людина будь-якої національності. Головне, щоб вона якісно виконала свою роботу і надавала детальний звіт.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 9:00–11:00; 13:00–15:00; 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

«Яка різниця – українець чи не українець. Головне, щоб людина була компетентною. Аби могла зробити аудит відповідного рівня, відповідної структури, щоб мала належні кваліфіковані знання, щоб була незалежною. І якщо вона незалежна, має нормальний бекграунд, вона може походити і з України», – зазначив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Також він наголосив, що Україна наймає людину на конкретну роботу – зробити аудит. Ця людина буде не керувати, вона має зробити якісну аудиторську роботу.

«Ми як платники податків заплатимо за роботу аудитора. У цьому і питання ми ж хочемо платити за якісний і незалежний аудит. І якщо для цього треба запросити іноземця на ці ж гроші, чи це має бути українець,немає значення. Робота аудитора – це добре оплачувана робота, але вона не є політичною. Ти нічим не управляєш. Ти, фактично, даєш висновки і українському суспільству оприлюднюєш, що робиться з НАБУ. Це кваліфікований висновок аудитора відповідного рівня. Тому, на мою думку, спеціалізація і українське чи іноземне походження людини немає значення. Головне, щоб він добре виконував свої обов’язки», – сказав Солонтай.

Звичайно, що Україна має дбати про українські інтелектуальні кадри. Але коли потрібно виконати роботу у короткі терміни, потрібно запрошувати кращих спеціалістів у цій галузі.

Нагадаємо, фракція «Блоку Петра Порошенка» вимагає обрати у Верховній Раді незалежного аудитора НАБУ. Ним може стати Найджел Браун. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 08:00:41