вівторок, 21 березня, 2017, 11:16 Політика
Уряду запропонували кандидатури трьох іноземців на посаду аудитора НАБУ
НАБУ. Фото: Синиця Олександр/УНІАН
НАБУ. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Українські активісти запропонували членам Кабінету Міністрів України розглянути кандидатури трьох іноземних прокурорів на посаду аудитора Національного антикорупційного комітету.

Про це повідомили у прес-службі Центру протидії корупції у вівторок, 21 березня.

Йдеться про американку Марту Борщ – прокурора, яка посадила Павла Лазаренка; Карлоса Кастресану – іспанського прокурора, який посадив за корупцію 150 впливових керманичів Гватемали; Джованні Кесслера – італійського прокурора та генерального директора Європейського управління боротьби з шахрайством.

У Центрі надали відомості про запропонованих кандидатів:

  • Марта Борщ – російськомовний американський прокурор, яка 12 років працювала федеральним прокурором у Прокуратурі Північного округу Каліфорнії та домоглася ув’язнення у США колишнього українського прем’єр-міністра Павла Лазаренка;
  • Карлос Кастресана – іспанський прокурор, очолював створену ООН Міжнародну комісію з боротьби з безкарністю у Гватемалі та запроторив за грати за корупцію 150 впливових керманичів цієї країни: екс-президента Альфонсо Портільо, трьох колишніх міністрів внутрішніх справ, чотирьох з п’яти генералів армії, трьох директорів національної поліції, бізнесменів, конгресменів, наркоторговців та торговців людьми. Аналогом гватемальської комісії в Україні є Національне антикорупційне бюро;
  • Джованні Кесслер – італійський прокурор та генеральний директор Європейського управління боротьби з шахрайством (ОЛАФ), яке розслідує всі випадки зловживання коштами Євросоюзу, вивчає операційну та фінансову роботу будь-якої інституції чи органу ЄС. На ОЛАФ покладено відповідальність за боротьбу з шахрайством та зловживанням у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. Кандидатура Кесслера була номінована Представництвом ЄС в Україні та рекомендована Уряду Комітетом з питань протидії і запобігання корупції. Також Кессллер входив до конкурсної комісії з відбору директора НАБУ – тоді його присутність забезпечила прозорість роботи комісії та неупередженість її результату, пише .
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 10:23:02