понеділок, 20 березня, 2017, 12:57 Економіка
Жолудь: Відкладення траншу МВФ не є критичним для України – НБУ має власні резерви
МВФ. Фото: ZIK/EPA/JIM LO SCALZO
МВФ. Фото: ZIK/EPA/JIM LO SCALZO

Відкладення чергового траншу Міжнародного валютного фонду не є критичним для України.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив економіст Олександр Жолудь.

Він зазначив, МВФ не назвав жодних причин свого рішення про відкладення траншу для України. «Відповідно, розмови, що це все через блокаду чи щось інше, – це лише спекуляції, які не можна однозначно довести чи спростувати, оскільки сам МВФ на дав жодного коментаря з цього приводу», – сказав експерт.

Він нагадав, що коли Україна у вересні минулого року отримувала черговий транш, тоді було переглянуто графік отримання наступних траншів. «І наступний транш мав бути у грудні 2016 року. Нагадаю, тоді про жодну блокаду не йшлося, але виділення цього траншу перенесли. Тому я вважаю, що не можна казати, що на це впливає виключно блокада», – зазначив Олександр Жолудь.

На його думку, насправді причин такого рішення МВФ може бути кілька.

«На це можуть впливати і спроби ухвалити лояльну до чинної влади аудиторську комісію, яка має перевіряти НАБУ. Це можуть бути і питання того, що Україна не вирішила низку проблем, які через які відкладали транш раніше. Одне із них – це земельна реформа. Восени минулого року у нас продовжили мораторій на продаж землі. Відповідно, тут питання набагато ширші, ніж просто блокада», – вважає експерт.

Водночас він переконаний, що невиділення чергового траншу МВФ зараз не є критичним для України. «Ми не отримали цих коштів у грудні і пережили якось січень, лютий і майже весь березень. Тож не коректно казати, що є нагальна потреба у цих коштах. Але отримання траншу МВФ краще, аніж його неотримання», – додав Олександр Жолудь.

Він пояснив, що кошти, які отримує Україна від МВФ, йдуть у резерв Національного банку, аби він міг легше коригувати ситуацію, якщо будуть сплески попиту на валюту. Але, за словами економіста, окрім цих коштів, у НБУ є власні резерви, щоб утримувати ситуацію.

Як відомо, 11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.

Перший транш на 5 млрд доларів Україна отримала 13 березня 2015 року, другий на 1,7 млрд доларів – 4 серпня 2015 року.

У вересні 2016 році МВФ схвалив надання Україні 3-го траншу на 1 млрд доларів.

19 березня питання виділення Україні наступного траншу зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

У Мінфіні перенесення виділення траншу пояснили потребою уточнення розрахунків економічних наслідків блокади і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв’язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:42:04