понеділок, 20 березня, 2017, 10:05 Львів
Залізничному вокзалу «Львів» не вистачає затишку
  • Головний залізничний вокзал у м. Львові. Фото: ZIK
  • Головний залізничний вокзал у м. Львові. Фото: ZIK
  • Головний залізничний вокзал у м. Львові. Фото: ZIK
  • Головний залізничний вокзал у м. Львові. Фото: ZIK
  • Головний залізничний вокзал у м. Львові. Фото: ZIK

У місті Львові головний залізничний вокзал зустрічає та проводжає пасажирів не лише з усіх куточків нашої держави, а й закордонних. Однак, європейського типу затишку й порядку тут нема, особливо – на вокзальній площі.

Про це повідомив сьогодні, 20 березня, власкор IA ZIK.

У скверику, на доріжках, що ведуть від колій до автобусних зупинок, можна погубити коліщата від валіз. Тому люди змушені тягнути багаж на плечах. Та й на лавочках не відпочинеш, бо вони, здебільшого, – поламані.

Тротуарами слід іти дуже обережно, аби з ніг до голови не бути оббризканими брудною водою з вибоїн на дорозі, якою активно курсують автобуси та легковики.

У телефонній будці вікна та двері – повибивані. Напис на вокзальній споруді «Львів» увечері – ледь жевріє.

Для заможних пасажирів є платна зала очікування потягів, де чисто й гарно. А в безплатній залі вільне місце годі знайти не тільки на лавках, а й на підлозі.

По жіночому туалеті бігають циганчата, яких швабрами виганяють прибиральниці.

Вистачає на вокзальній площі і бомжів.

Нагадаємо, що історично головний залізничний вокзал (Львів-Головний, у народі «Двірець») – це перший вокзал на території сучасної України. Розташований – за 2,5 км від центру міста на південний захід, на лінії головного європейського вододілу, на висоті – 316 м над рівнем моря.

З 1861 року, часу відкриття, це – вже друга вокзальна споруда, зведена у 1904 році.

Під час підготовки до «Євро-2012», львівська міська влада запевняла, що територія біля вокзалу буде «кардинально перетворена» на вузол європейського зразка.

Тоді  під час прес-конференції начальник управління архітектури Львівської міської ради Юрій Криворучко зазначив, що у Львові розроблено концепцію розвитку вузла зовнішнього транспорту «Залізничний вокзал «Львів» у контексті підготовки міста до Євро-2012». Концепція передбачала три етапи реалізації: перший – до 2012 року, другий – до 2014 року, третій – до 2022 року. Загалом, до 2022 року у Львові планують збудувати великий міжнародний термінал, євроколію, новий приміський вокзал та міжнародний автовокзал.

«Вокзал «Львів» буде кардинально перетворений на вузол європейського зразка», – зазначив тоді Юрій Криворучко.

Дивіться також: Пристрасті у "Шевченківському гаю": як врятувати музей просто неба?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-19 09:54:00