понеділок, 20 березня, 2017, 10:38 Економіка
За будівництво доріг до Євро-2012 Україна винна 900 млн євро

Україна винна кредиторам за дороги, збудовані у рамках підготовки до Євро-2012, 900 млн. євро. За умовами договору, повертати кошти почне з 2020 року.

Про це під час інтерв’ю програмі «Нова кров» (щонеділі о 11:00 на телеканалі ZIK) розповіла голова ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко.

Проект будівництва доріг до Євро-2012 має декілька стадій, наразі реалізована лише частина. Це відрізок дороги  від Києва до Житомира в напрямку до Львова, а інша частина перебуває на стадії реалізації.

«Якщо говорити про роботу з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) – з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком, то якраз той кредит, який передбачався і для будівництва доріг, складав 900 млн євро. І цей проект до кінця ще не реалізований, він перебуває на стадії імплементації. Тобто реконструйовані частини дороги від Києва до Житомира в напрямку до Львова, а інші компоненти перебувають на стадії реалізації», – прокоментувала голова ДП «Укрдорінвест» Олена Криворучко.  

Читайте також: Державні аудитори виявили завищення вартості ремонту київських автодоріг на 11 млн грн

Вона зазначила, що рано говорити про те, що Україна вже щось винна кредиторам. Адже є чіткі умови кредитної угоди, яка передбачає погашення тіла кредиту в певну дату. При цьому Україна оплачує проценти за використання кредиту, але вони нижчі за ті, які є у комерційних банків.    

 «Повертати повну суму кредитних коштів кредитного портфелю ЄБРР та ЄІБ, передбаченого, в тому числі, на підготовку доріг до Євро 2012, Україна почне з 2020 року. Це 900 млн євро. Наразі Україна виплачує лише процент за використані кошти. Тому ми розрахувались із підрядниками, які виконали роботи, продовжуємо розраховуватись з підрядниками, які виконують роботи у різних секціях, але в рамках цього проекту. Але ми ще з банком-кредитором не розрахувались, бо це не передбачено певними домовленостями», – зазначила Криворучко.    

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 01:37 :17