понеділок, 20 березня, 2017, 14:37 Економіка
Якщо блокада триватиме до кінця року, гривня знову впаде, – експерт
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Якщо блокада окупованих територій триватиме до кінця року, українська економіка не отримає запланованого трьохвідсоткового росту. За найгіршого сценарію, ми взагалі можемо опинитись у мінусовій зоні. Тож існує великий ризик, що гривня не витримає закладеного у бюджеті параметру 27,2 за долар.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Було б дуже дивним, якби сьогодні на засідання ради директорів МВФ справді було винесено українське питання.

«Картинка змінилась, в основному через те, що статус-кво, який був у макроекономічних параметрах до введення блокади і після засідання Ради нацбезпеки України, різко змінився. І в першу чергу, йдеться про параметри, зв‘язані із економічним ростом», – переконаний Устенко.

Адже, згідно прогнозу Кабміну, який закладається у держбюджет, наша економіка цього року повинна була вирости на три відсотки. Та уже зрозуміло, що досягти цього не вдасться. Тож, відповідно, зміняться і всі інші параметри.

«Якщо припустити, що блокада ОРДЛО продовжуватиметься до кінця року, у найкращому випадку отримаємо ріст від одного до півтора відсотків», – вважає економіст.

За негативного ж сценарію ми можемо взагалі опинитися у мінусовій зоні, що кардинально змінить геть усі параметри. Тож Устенко не виключає і того, що у зв‘язку із новими показниками Україні взагалі можуть не дати чергового траншу. Адже є ризик кардинальної зміни макроекономічного сценарію.  

«Якщо вірити статистиці, яку надає Кабмін, з тимчасово непідконтрольних територій дохідна частина нашого бюджету отримувала близько півтора мільярда доларів. Якщо ж ми не одержимо цих коштів, дефіцит із трьох відсотків ВВП розшириться до чотирьох з половиною. Тож у МВФ виникає цілком закономірне питання: яким чином це дофінансовуватиметься?», – зазначив Устенко.

За його словами, українська гривня отримала «подвійний хук», адже знизиться експорт, оскільки раніше ми брали метал з ОРДЛО та перепродували його за тверду валюту. При цьому ми отримували звідти вугілля. Та якщо блокада продовжиться, це паливо прийдеться закуповувати, тож зросте імпорт

«А коли відбувається падіння експорту і ріст імпорту, розширюється торговий дефіцит. Тож гривня не зможе витримати закладений у бюджет параметр у 27,2 за долар», – підсумував Олег Устенко.

Читайте також: Блокада Донбасу: в Єврокомісії розповіли про небезпеку для мирного населення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:36 :38