понеділок, 20 березня, 2017, 17:57 Події
Визнання Росією «паспортів» терористичних «ЛНР» і «ДНР» базується на брехні, – Мін’юст
Паспорти самопроголошеної «ДНР». Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO
Паспорти самопроголошеної «ДНР». Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Україна зробила все можливе для того, щоб доступ до офіційних українських документів був простим і комфортним для громадян на окупованих територіях.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.

«Визнання Росією «паспортів ДНР/ЛНР» базується на брехні. У поясненні причин визнання «паспортів» міністр закордонних справ РФ Лавров зазначив, що це викликано неможливістю отримати документи, що посвідчують особу, підтверджують факт народження, що декілька мільйонів людей відрізані від системи запису актів цивільного стану. Це очевидна неправда.

Лише за останній рік, з 21.02.2016 по 28.02.2017, Міністерство юстиції видало 8958 свідоцтв про народження дітям, що народилися на окупованій частині Донбасу. Більшість людей отримують ці документи за один-два дні. Ця цифра була би на порядок більшою, якби Росія не створювала постійну небезпеку для життя під час перетину лінії розмежування та не проводила інформаційну блокаду на окупованій території. Ще простішою є процедура реєстрації шлюбу. Спеціально для окупованих територій ми ввели послугу «Шлюб за добу». Молодята мають лише один раз виїхати на контрольовану територію з паспортами та ідентифікаційними кодами та можуть у той же день отримати свідоцтво про шлюб», – зазначив він.

За його словами, Міністерство юстиції зробило все можливе для того, щоб доступ до офіційних українських документів був простим та комфортним для громадян на окупованих територіях.

«Але найбільшою проблемою є, звісно, безпекова ситуація. Замість того, щоб виконувати Мінські угоди і дотримуватися перемир’я на Донбасі, Росія продовжує щоденно обстрілювати мирне населення, а потім цинічно використовує неможливість перетину лінії розмежування як підставу для визнання незаконних папірців», – написав заступник міністра.

 

 

Як повідомлялося, російська влада повідомила, що для володарів «паспортів» самопроголошених республік «ДНР» і «ЛНР» діють такі ж міграційні правила, як і для власників українських документів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 15:54:35