понеділок, 20 березня, 2017, 16:24 Регіони
Волинська лікарня отримуватиме благодійні внески офіційно

У Луцьку Волинський обласний онкологічний диспансер підписав договір про співпрацю із Благодійним фондом «СТОПРАК». Відтак, фонд забезпечить прозоре та підзвітне адміністрування благодійних внесків.

Про це йшлося 20 березня під час прес-конференції, – повідомив власкор IA ZIK.

Головний лікар Волинського обласного онкологічного диспансеру Людмила Бубенова розповіла, що лікарня для закупівлі медикаментів та забезпечення процесу лікування потребує понад 5 мільйонів гривень на рік, а з облбюджету отримує лише 2,3 мільйона.

Минулоріч заклад тримав благодійних внесків на суму у майже мільйон гривень і за ці кошти придбали чимало реактивів, медикаментів та медобладнання. Мовляв, практика сплати благодійних внесків є у різних лікарнях, а це дає поле для розмов щодо корупції.

Тож, аби забезпечити прозорий обіг, представники диспансеру звернулися до «СТОПРАК» стосовно прозорого адміністрування. Керівництво фонду погодилося сприяти прозорому та підзвітному адмініструванню благодійних внесків. Тож із «ПриватБанком» уклали договір, і термінал уже встановили в закладі.

Президент БФ «СТОПРАК» Марія Адамчук зауважила, що співпраця відбуватиметься на підставі укладеного договору. Відсоток адміністрування становитиме 5%, і ці кошти спрямують на обслуговування терміналу. Кошти, які перераховуватимуть, без комісії надходитимуть на рахунки фонду. Натомість, комісію сплачуватимуть із його рахунків.

Зрештою, закупівля медикаментів, реактивів та обладнання відбуватиметься через рахунок фонду після запиту диспансеру. У лікарні та на сайті фонду щомісячно звітуватимуть про отриману допомогу.

У диспансері також повідомили, що протягом 2016 року вони отримали понад 1 мільйон гривень благодійних внесків, протягом лютого 2017 року – 133 тисячі. За ці кошти вдалося закупити реактиви, медикаменти та навіть обладнання, зокрема, лампу для операційної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:47:46