понеділок, 20 березня, 2017, 13:07 Події
Українцям на електронну пошту розсилають вірус нібито від імені ДФС
Фото: Studosfera
Фото: Studosfera

Протягом останнього тижня на електронні адреси як приватних осіб, так і державних установ, надходять повідомлення нібито від Державної фіскальної служби України. Зловмисники здійснюють підміну адреси відправника, на адресу в зоні.gov.ua, щоб в одержувача складалось враження, що лист відправлено з державної установи. У повідомлені міститься посилання на нібито рахунок для сплати податків.

Про це інформує сайт Кіберполіції.

Насправді, як зазначається, посилання веде на один із зламаних сайтів, які знаходяться під управлінням CMS (система управління контентом) Joomla або Wordpress, за яким завантажується zip-архів. В архіві знаходиться обфускований (метод задля ускладнення розуміння алгоритму роботи шкідливого коду) javascript, який при виконанні створює компонент ActiveX (у зв’язку з чим, уразливі тільки системи нижче Windows 10). Оскільки зазначений компонент може отримати доступ до файлової системи комп’ютера та виконувати машинний код, він завантажує шкідливе програмне забезпечення (malware) з серверів, які вже були попередньо зламані. Вказана malware у фоновому режимі шифрує файли, згідно прописаного у ньому списку типів файлів.

Коли процес шифрування буде завершено, malware змінює фонове зображення на робочому столі комп’ютера, та створює файли readme.txt з інструкціями, чим повідомляє потерпілого про шифрування його файлів, та дає подальші інструкції для їх розшифровки. Зазначене шкідливе ПЗ відоме як ransomware «No more ransom».

Ключів для розшифровки файлів, які постраждали від його дій, на даний момент у світі поки що не має, ведеться робота. Зазвичай, зловмисники вимагають суми близько 300-500 доларів США, в криптовалюті Bitcoin. Але, відомі випадки, коли ця сума дорівнювала 3 Bitcoin, що в доларовому еквіваленті дорівнює 1257 (на момент написання статті).

У Кіберполіції також дали поради, як вберегтися від вірусу:

  1. Завжди перевіряйте адресу відправника електронного повідомлення (службові заголовки листа).
  2. Використовуйте PGP. Це дозволить захистити вашу переписку від перегляду сторонніми особами. Цифровий підпис також гарантує, що повідомлення було дійсно написано автором і не змінилося при передачі.
  3. Ніколи не відкривайте посилання, які містяться в листі, якщо відправник вам не відомий.
  4. Використовуйте тіньове копіювання файлів. Навіть у разі, якщо ваші файли будуть зашифровані, ви зможете їх відновити.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 13:39:14