понеділок, 20 березня, 2017, 19:07 Львів
Садовий визнав, що робота комунальників на звалищі у Грибовичах була «неперфектною»

Міський голова Львова не погоджується з результатами слідства, яке не виявило слідів підпалу Грибовицького сміттєзвалища, і переконаний, що трагедія на полігоні сталася саме через підпал. Водночас очільник міста визнав, що пересипання відходів на сміттєзвалищі глиною виконували недобросовісно.

Про це в ефірі програми FACE2FACE на телеканалі ZIK заявив Андрій Садовий, міський голова Львова. 

«Можливо, це не так перфектно було зроблено. Ніхто не знімає відповідальності. Проблеми є, були і будуть там, де живі люди», – сказав мер Львова, відповідаючи на запитання про «економію» комунальниками глини, якою мали пересипати відходи на звалищі. 

Разом з тим Садовий переконує, що інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові не було, бо це невигідна справа. 

«Історія давня: у 2010-2011 роках ми мали ілюзію, що можна знайти інвестора. Ми уклали угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією (це є підрозділ Світового банку), яка провела дослідження, провела конкурс, – ні один інвестор не подався. Знаєте чому? Тому що це невигідно. Утилізація однієї тонни відходів в Україні – це два з половиною євро. Якщо ми хочемо збудувати сучасний завод, ціна має бути від 40 до 180 євро. Тому в Україні на сьогодні немає ні одного заводу», – зазначив Андрій Садовий. 

Водночас міський голова Львова нагадав, що у ті дні, коли на Грибовицькому сміттєзвалищі стався обвал, звідусіль стали лунати закиди, що, мовляв, міська влада не впускала інвесторів, вимагаючи «відкати».

«Я запитаю таке: а в яких містах ті інвестори збудували заводи? А ніде», – додав Садовий.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 22:45:37