понеділок, 20 березня, 2017, 22:07 Світ
«Роснафта» запропонувала Чечні заміну нафтопереробному заводу

«Роснафта» запропонувала побудувати в Чечні бітумний завод замість Грозненського НПЗ потужністю 1 млн т нафти в рік, про відновлення якого просить Рамзан Кадиров. Експерти і цей проект вважають збитковим.

 Про це повідомляє РБК-Росія.

«Роснафта» визнала нерентабельним будівництво нафтопереробного заводу (НПЗ) в Грозному потужністю 1 млн т нафти в рік; Міненерго підтримало позицію компанії, яка випливає з листа заступника міністра енергетики Кирила Молодцова в апарат уряду від 1 березня (копія є у РБК). Замість цього «Роснафта» пропонує «з метою створення нових робочих місць в Чеченській Республіці» побудувати більш дешевий бітумний завод. Його рентабельність також під питанням, вважають експерти.

Представник «Роснафти» від коментарів відмовився, прес-секретар глави Чечні Рамзана Кадирова не відповів на запит РБК.

Представник Міненерго повідомило РБК, що відомство сформувало свою позицію по Грозненському НПЗ і направило в уряд, відмовившись від подальших коментарів.

Глава Чечні Рамзан Кадиров домагається з 2010 року будівництва НПЗ в республіці потужністю 1 млн т у рік (0,5 млн т бензину і 0,4 млн т дизельного палива) з глибиною переробки понад 90%. Перший нафтопереробний завод в Чечні побудували ще в 1895 році, перейменований згодом в Грозненський нафтопереробний завод імені в. І. Леніна, він був одним з найбільших і найстаріших підприємств з переробки нафтової сировини в Росії. До війни в Чечні було три НПЗ сумарною потужністю 19 млн т в рік (завод імені Шерипова, Грозненський завод і Новогрозненський ім. Анісімова). Всі ці заводи були знищені під час другої чеченської війни наприкінці 1990-х – початку 2000-х років.

У 2013 році президент Росії Володимир Путін доручив розглянути таку можливість, обмовившись, що рішення має бути економічно виправданим. Будувати завод було доручено «Роснафті», яка оцінювала його будівництво у 78,3 млрд руб. ($2,5 млрд в цінах 2013 року). На розробку проекту вже витрачено 725 млн руб. В кінці грудня 2016 року міністр у справах Північного Кавказу Лев Кузнєцов заявив, не пояснивши причин, що проект будівництва НПЗ в Чечні відкладений «Роснафтою» на довгострокову перспективу.

Будівництво НПЗ в Грозному, на думку генерального директора компанії «ІнфоТЕК-КОНСАЛТ» Тамари Канделакі, надмірно, оскільки місцевий ринок забезпечують нафтопродуктами НПЗ в Астрахані і Волгограді. При цьому вона уточнює, що Чечня потребує розвитку виробництва і робочих місцях, а також у розширенні податкової бази.

Згідно з попередніми розрахунками «Роснефти», які наводяться в листі Молодцова, грошовий потік Грозненського НПЗ в період з 2010 по 2022 рік буде негативним і складе «мінус 26,3 млрд руб.» в умовах зменшення обсягів переробки нафти з одночасним збільшенням виходу світлих нафтопродуктів.

Співрозмовник РБК в Міненерго вважає, що бюджетні інвестиції такого обсягу для будівництва НПЗ отримати буде нереально.

За даними Міненерго, «Роснафта» в якості альтернативи аналізує можливість будівництва бітумного заводу, що працює на привізному гудроні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 22:39:27