понеділок, 20 березня, 2017, 23:01 Світ
Росіяни втрачають 4,4 тис. рублів на рік через продембарго, – експерти

Росіяни втрачають у середньому 4,4 тис. рублів в рік із-за дії продуктового ембарго.

Про це йдеться у моніторингу економічної ситуації, який підготували експерти РАНХіГС, оцінили збитки споживачів від введення Росією контрсанкцій, – повідомляє Росбалт.

Автори дослідження відзначають, що вартість набору санкційних товарів була б нижча приблизно на 3%, а несанкційних – на 2,9%, якщо б Росія не ввела продуктове ембарго в 2014 році.

За даними експертів, приріст річної інфляції в результаті введення санкцій склав в середньому 3,1%. У дослідженні також наголошується, що вплив контрсанкцій припадає на перші 6 – 12 місяців після їх введення. Після, на думку економістів, зростання цін і падіння споживання сповільнюються, а споживачі переходять на дешеві товари нижчої якості.

«Введення ембарго дає переваги виробникам лише в короткостроковому періоді, на довгостроковому ж вплив ембарго на показники ринку знижується», – оцінили фахівці вплив санкцій на бізнес.

У 2014 році Росія ввела ембарго на ввезення цілого переліку продуктів з країн ЄС, США та ряду інших держав у відповідь на їх економічні санкції. Обмеження діють до 31 грудня 2017 року.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:34:46