понеділок, 20 березня, 2017, 12:19 Економіка
Попри зростання мінімальної зарплати, 75% українців не відчули покращення, – опитування
Фото: zhitomir.info
Фото: zhitomir.info

Лише кожен п’ятий українець відчув, що його зарплатня у новому, 2017 році, змінилася, і причиною тому стало підвищення мінімалки. Натомість 75% українців не відчули на собі підвищення якості життя.

Такими є дані опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Згідно з результатами опитування, підвищення мінімальної заробітної плати (3200 грн) суттєво не вплинуло на зарплатну політику більшості компаній. Про зміни у виплатах заявили тільки 20% українців. І навіть у цьому випадку про підвищення винагороди повідомили 51% респондентів. Натомість 25% опитаних констатували зменшення розміру виплат внаслідок перерозподілу зарплат між всіма співробітниками компанії. Тих, кому підвищили лише офіційну зарплату, а надбавку виплачують у конверті, – 19%.

Схема працевлаштування українців достатньо строката. Кількість неофіційно працевлаштованих українців висока, що не дає можливості з точністю дослідити зміни у зарплатній політиці компаній.

Найбільша кількість українців (94%), котрі отримують офіційну зарплатню, зосереджена у державному секторі: працевлаштування у цій сфері дозволяє розраховувати на зростання винагороди після підвищення рівня оплати за тарифною сіткою для бюджетників. Лише 6% держслужбовців стверджують, що отримують неофіційну зарплату.

Половина фахівців, зайнятих в енергетиці та важкій промисловості, отримують офіційну зарплатню та мають право очікувати не тільки на підвищення винагороди в результаті зростання мінімалки, але і розраховувати на захист своїх трудових прав. 28% працівників, що не оформлені офіційно, в разі отримання виробничих травм розраховують на матеріальну допомогу, спираючись виключно на совість роботодавця.

Наразі в роботі ІТ-компаній спостерігається така тенденція: майже половина співробітників отримують офіційну зарплатню, а в їхніх трудових книжках є запис про працевлаштування. З огляду на дані опитування, кожен третій IT-спеціаліст отримує «чорну» зарплату, незначна частина програмістів (13%) отримують «сіру» зарплатню.

40% опитаних юристів відповіли, що одержують офіційну зарплатню та отримали підвищення своїх виплат в результаті підвищення рівня мінімалки. Кожен третій занятий у юридичній професійній сфері отримує «сіру» зарплату, тож податки з його нарахувань не в повному обсязі відраховуються до державного бюджету. 20% працівників юридичної сфери зауважили, що взагалі отримують неофіційні виплати, тобто їхня діяльність є по суті незаконною та не захищеною ні державою, ні роботодавцем.

67% опитаних медиків працевлаштовані офіційно, мають право на оплачувану відпустку і лікарняні. Кожен четвертий медпрацівник отримує «сіру» зарплатню. І лише 6% працівників медичної сфери не оформлені офіційно і з їхньої зарплатні не відраховуються податки, а разом із тим і не відбувається нарахування стажу, що стає важливим під час виходу на пенсію або під час оформлення соціальних виплат у випадку безробіття.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного у лютому 2017 року. В опитуванні взяли участь 784 респонденти з різних регіонів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 06:05:16