понеділок, 20 березня, 2017, 12:27 Львів
Перевізники Львівщини відмовляються возити пільговиків з 2 квітня
Фото: lviv.vgorode.ua
Фото: lviv.vgorode.ua

З 2 квітня цього року перевізники Львівщини погрожують припинити перевезення пільговиків у приміських та міжміських маршрутах через відсутність державних компенсацій.

Про це 20 березня на прес-конференції повідомив голова Львівського обласного профільного профспілкового комітету Юрій Кривенко.

«Колективи перевізників уповноважили нас підготувати офіційне звернення до обласної влади, місцевих органів влади. Жодної копійки на компенсації за перевезення пільговиків не передбачено ні в державному, ні в обласному бюджеті. З 2 квітня перевізники прийняли спільне рішення обмежити перевезення пільговиків через складну фінансову ситуацію», – повідомив Ю.Кривенко.

З його слів, у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року навантаження на фонд оплати праці в АТП зросло у 1,5-2 рази, бракує коштів на нові автобуси. Оскільки пілотний проект щодо монетизації пільг на Львівщині наразі не втілюється, перевізники вирішили самостійно відмовитися від перевезення пільговиків. Кажуть: на приміських маршрутах безкоштовно перевозитимуть учасників бойових дій та інвалідів 1-ї групи, на міжміських – лише учасників бойових дій.

Голова Асоціації перевізників Львівської області Іван Велійка додав: протягом 2016 року здійснювалася переписка з Кабміном та міністерством інфраструктури щодо бюджетних компенсацій за перевезення пільговиків, однак вона не дала результату. Київ вважає, що компенсації мають проводитися з місцевих бюджетів, натомість місцеві бюджети не мають таких коштів.

За даними перевізників, на Львівщині 713 тис. мешканців користуються правом безоплатного проїзду в громадському транспорті.

«На монетизацію пільг у Львівській області потрібно 600 млн грн. Це мінімум», – зазначив І.Велійка. Натомість, з його слів, торік з обласного бюджету було виділено лише 25 млн грн на компенсації перевізникам.

«Сьогоднішній крок – вимушений. Будемо ініціювати, щоб нас підтримали АТП у межах усієї України», – заявив І.Велійка.

З його слів, у Львові наразі перевезення пільговиків не обмежуватимуть. «Виділено 20 млн грн з міського бюджету у цьому році на компенсацію перевізникам. Це теж недостатньо. Потрібно 130-140 млн грн», – повідомив І.Велійка.

Разом із тим, у Львові наразі лише перевірятимуть законність документів, за якими пасажири безкоштовно їздять у транспорті.

«Це питання виживання», – додав голова правління ЛОО роботодавців транспорту Юрій Шендюх, коментуючи рішення перевізників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:57:31