понеділок, 20 березня, 2017, 10:03 Світ
Пекін демонструє туалетну одержимість: у вбиральнях встановлюють сканери обличчя
Фото: theguardian.com/Getty
Фото: theguardian.com/Getty

Програмне забезпечення для розпізнавання обличчя встановлене у туалетах Пекіна для того, щоб боротися з людьми, які використовують велику кількість туалетного паперу.

Один з найбільш жвавих громадських туалетів Пекіна бореться з крадіжками туалетного паперу за рахунок використання технології – видача рулону туалетного папера лише клієнтам, які використовують сканер обличчя, – інформує видання The Guardian.

Автоматизована система розпізнавання обличчя – це відповідь на те, що літні жителі забирають велику кількість туалетного паперу для використання в домашніх умовах.

Тепер усі, хто потребує паперу, повинні стояти перед камерою високої чіткості протягом трьох секунд, знявши перед тим капелюха і окуляри, перш ніж зможуть отримати його шматочок, довжиною 60 см.

Тим, хто приходить занадто часто, буде відмовлено, і всі повинні будуть чекати дев’ять хвилин, перш ніж зможуть знову використати обладнання.

Вже надходили повідомлення про програмні збої, які змушували користувачів чекати більше хвилини.

Камера та її програмне забезпечення також викликали занепокоєння з питання конфіденційності та й не всім подобається, що їх записують підчас використання туалету.

«Я думав, що туалет – останнє місце, де я мав право на приватне життя, але і там за мною спостерігають», – пише один з користувачів на Sina Weibo, китайській версії Twitter.

Лондон славиться великою кількістю камер відеоспостереження, але вони не охоплюють усі вулиці міста. Пекін може похвалитися більшим рівнем безпеки. Поліція міста зазначає, що 100% міста перебуває під пильним спостереженням: більш ніж 46000 камер і команда з 4300 офіцерів переглядають їх.

Як інформує видання Legal Evening News, черги поруч з Храмом Неба, один з найжвавіших туристичних місць у Пекіні, скоротилися.

Читайте також: У Китаї заборонять ображати героїв революції

У деяких випадках машини повністю зламалася, змушуючи персонал вручну розподілити туалетний папір і запам’ятовувати лице кожної людини.

Китай має щось на зразок одержимості своїми громадськими туалетами. Нещодавно уряд виділив £ 233 млрд на фінансування «туалетної революції», відновлюючи 100000 громадських туалетів у надії на зростання туристичної галузі.

Деякі з них будуть оснащені великим екраном телевізора, Wi-Fi, банкоматом і диванами. Уряд планує створити систему показників – класифікацію туалетів від А до ААА, повідомила у минулому році державна газета China Daily.

Південно-західне місто Чунцин рекламує, як туристичний об’єкт, найбільший у світі громадський туалет: багатоповерхову будівлю з зовнішніми та внутрішніми туалетами і двором.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:39:42