понеділок, 20 березня, 2017, 16:27 Політика
Нищук у Львові: Закон щодо контрактної форми роботи в культурі потребує правок
Міністр культури України Євген Нищук. Фото: Микола Тис/ZIK
Міністр культури України Євген Нищук. Фото: Микола Тис/ZIK

Минув понад рік від запровадження контрактної форми роботи в галузі культури. Країна уже відчула певні проблеми через це. Саме тому у Мінкультури працює спеціально створена робоча група, яка збирає дані від творчих працівників, аби внести зміни у закон.

Про це сьогодні, 20 березня, під час прес-конференції у Львові з нагоди призначення гендиректора Львівського оперного театру Василя Вовкуна заявив міністр культури України Євген Нищук.

«Ми зіткнулися із проблемою контрактної системи. По всій країні були болючі процеси. Ми усвідомлюємо, що обов’язково потрібні правки у цій системі у частині вибору керівників», – заявив Нищук.

За його словами, з самого початку закладений конфлікт у виборі керівників: «Комісія формується так: три представники з колективу, три – від громадськості, але від громадськості гіпотетичної. Тобто, на конкурс на посаду директора театру опери і балету може бути представлена ГО афганців. Яким чином така організація має оцінювати кандидата? Чи є правильно у великих театрах поєднувати посади генерального директора і художнього керівника?».

Нищук додав, що його турбує і захищеність творчого працівника. Також міністр наголосив, що свого часу штати у театрах були роздуті. Зараз закладам культури не треба такого навантаження.

«Очевидно, неминуча ситуація переведення і скорочення. Це болючий момент. Так, він не відбудеться в один день», – зазначив Нищук.

Він додав, що зараз зі всіх профспілкових комітетів театрів Мінкультури збирає дані, щоб внести зміни до закону «Про запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури».

«Є робоча група при Міністерстві культури, яка збирає дані і подає законодавцю, авторам цього закону. Я вже з ними мав розмову. Вони все розуміють, самі все відчули і націлені на те, щоб ми зробили поправки», – повідомив Нищук і додав, усе не відбудеться швидко. Для змін потрібний певний період.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада України прийняла в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури» (№ 2669-д). За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 03:37:15