понеділок, 20 березня, 2017, 17:45 Суспільство
Нові сцени і постановки: директор Львівської опери Василь Вовкун обіцяє шокувати публіку
Директор Львівської опери Василь Вовкун. Фото: Микола Тис/ZIK
Директор Львівської опери Василь Вовкун. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 20 березня, у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбулося офіційне представлення нового генерального директора – художнього керівника театру Василя Вовкуна. Після урочистостей керівник театру зустрівся із журналістами і розповів про заплановану на наступні п’ять років роботу: українські постановки, серед яких «Тіні забутих предків», співпрацю з відомими українськими диригентами, створення у дзеркальній залі малої сцени, а також заснування музею.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Василь Вовкун назвав свою програму розвитку театру на п’ять років «Український прорив».

«Чому така назва? Всі репертуари українських театрів представлені трьома-чотирма українськими операми чи балетами. Здебільшого це «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», «Тарас Бульба». Все ХХ ст. лежить у шухлядах, архівах, бібліотеках театрів», – пояснив Василь Вовкун і додав, що у його планах поставити велику кількість українських вистав. Зокрема, фольк-оперу Євгена Станковича «Цвіт папороті», яка не має історії постановки після її заборони у радянський час. Цю виставу писали для економічної виставки у Парижі.

«Можу вже вам сказати, що «Цвіт папороті» буде певним шоком для львівської публіки у тому, як задумана ця постановка», – наголосив В. Вовкун.

Також у планах постановка опери Костянтина Данькевича «Богдан Хмельницький». Її вперше показали у незалежній Україні у Донецькій опері. Публіка у найближчі п’ять років зможе побачити і оперу видатного українського композитора Віталія Кирейка «У неділю рано…», балети Михайла Скорульського «Лісова пісня», Ігоря Стравінського «Жар-птиця», «Весна священна».

Крім того, уже розпочалась робота театру із композитором Мирославом Скориком над балетом «Тіні забутих предків». Частина музики у цьому спектаклі буде із легендарного однойменного фільму, де маестро працював у команді С. Параджанова.

У планах В. Вовкуна співпраця із сучасним композитором Іваном Небесним над дитячою оперою «Лис Микита».

Гендиректор додав, що публіка також побачить нові постановки зарубіжної класики. Зокрема, розпочалась робота над оперою «Дон Паскуале», балетом «Шахерезада».

В. Вовкун планує налагодити співпрацю з диригентами Андрієм Юркевичем, який працює у Варшавській опері, Володимиром Сіренком, Василем Василенком, Кирилом Карабицем, Оксаною Линів.

«Такий парад диригентів буде великим майстер-класом для всього нашого оркестру», – наголосив Василь Вовкун.

Він підкреслив, що проти перетворення театру на орендне приміщення під різноманітні заходи, тим більше ті, які не пасують Національній опері.

«Так, державні свята ми зобов’язані приймати, бо немає іншого такого концертного залу, але їх і не так і багато. Думаю, з нового театрального сезону побачите іншу картину. Я вам озвучив десять назв (нових постановок, – ред.) за п’ять років. Скажіть, чи буде час здавати зал в оренду, коли мусить бути такий активний ритм роботи, щоб прем’єра була вчасна?», – наголосив В. Вовкун.

Він додав, що планує відновити присвячений Соломії Крушельницькій конкурс, який перейде в оперний фестиваль.

«Мені здається, сьогодні у Львові дуже пасує такий фестиваль, який би чергувався із міжнародним конкурсом «Балет-фест», – зазначив керівник Львівської опери і додав, що цього року буде працювати оргкомітет із створення музею театру.

«У нас екскурсії здебільшого заходять у дзеркальний зал, де розповідають про архітектуру, а порожні стіни не говорять про людей, бюсти яких є у театрі. Думаємо, за п’ять років з’явиться музей Опери», – повідомив В. Вовкун.

Він додав, що наступним кроком стане створення малої сцени у дзеркальному залі: «Дзеркальний зал має виконувати набагато більшу творчу місію, ніж лише екскурсійну. Тут буде свій художній керівник, свій глядач. Під нього (зал, – ред.) випускатимуть окрему афішу».

Говорячи про рекламу на фасаді опери, Василь Вовкун заявив, що театр має певні зобов’язання, тому різко змінити картину не можна.

«Думаю, з початком сезону ви побачите кардинальну зміну у технічному оснащені фасаду. Там будуть ролики наших вистав», – заявив В. Вовкун.

Він додав, що планує заснувати Клуб любителів опери, членами якого будуть представники бізнесу, які допомагатимуть реалізовувати різноманітні проекти.

Нагадаємо, 22 лютого, конкурсна комісія обрала гендиректором – художнім керівником Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької колишнього міністра культури і туризму України Василя Вовкуна.

Очолити Львівську оперу хотіли сім, однак до представлення програм допустили трьох осіб.

Надія Сапіга,
ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 13:52:35