понеділок, 20 березня, 2017, 14:07 Економіка
На Львівщині на одне робоче місце претендує п’ятеро осіб, – центр зайнятості
Центр зайнятості. Фото: dcz.gov.ua
Центр зайнятості. Фото: dcz.gov.ua

На ринку праці Львівщини від початку року на понад 53% збільшилася кількість вакансій. Однак загалом на одне робоче місце претендує п’ятеро осіб.

Про це повідомляє відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості.

«У січні-лютому цього року, порівняно з відповідним періодом торік, на зареєстрованому ринку праці Львівщини відчутні зміни, – повідомила в. о. директора Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук. – Адже на 39,4% збільшилася кількість працедавців, котрі заявили про наявність вільних робочих місць, на 53,6% зросла база вакансій, на 21,5% зменшилася чисельність зареєстрованих безробітних, котрі продовжують отримувати соціальні послуги служби зайнятості на кінець лютого 2017 року, а також вдвічі зменшилася диспропорція між попитом і пропозицією робочої сили. Станом на 01.03.2017 року в середньому на Львівщині на одну вакансію претендують п’ять безробітних, тоді як торік було 11».

Як зазначається, рішення уряду щодо збільшення рівня мінімальної заробітної плати до 3200 грн також позначилося на заробітку, який фірми і компанії області пропонують потенційним працівникам. Приміром, якщо у січні-лютому попереднього року зазначена у вакансіях заробітна плата в середньому становила 1967,8 грн, то з початку цього року – 3631,50 грн. Найвищу середню заробітну плату задекларували працедавці Радехівського району (4941,70 грн), найнижчу – фірми і компанії Старосамбірського району.

За словами керівника Львівського ОЦЗ, з початку року послугами служби зайнятості скористалися 24,3 тис. безробітних, що на 6,3 тис. менше, ніж в аналогічному періоді 2016 року. Їхній увазі пропонувалися 15,2 тис. вільних робочих місць (на 5,3 тис. більше, ніж було торік). Станом на 1 березня роботу за сприяння обласної служби зайнятості шукали 18,5 тис. безробітних, а неукомплектованими залишалися майже 4 тис. вакансій.

Загалом цьогоріч вдалося працевлаштувати 9,7 тис. жителів області, у тому числі 2,5 тис. безробітних. З них 137 осіб забезпечені новими робочими місцями завдяки відшкодуванню працедавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску, ще 14 скористалися одноразовою виплатою допомоги з безробіття для започаткування власної справи. До тимчасової зайнятості залучена 561 особа, професійним навчанням охоплено 3 тис. безробітних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 06:08:02