понеділок, 20 березня, 2017, 12:01 Економіка
МВФ відклав транш не через блокаду, а через земельну реформу, – економіст
МВФ. Фото: ZIK/EPA/Stephen Jaffe
МВФ. Фото: ZIK/EPA/Stephen Jaffe

Справжньою причиною відкладення наступного траншу МВФ для України може бути не блокада на Донбасі, а питання земельної реформи.

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловив економіст IMF Group Ukraine Михайло Кухар.

«У мене немає доказів, що нам не кажуть справжньої причини, є лише здогадки. Мені здається, що рішення про невиділення траншу ніяк не пов’язане із так званою блокадою, а пов’язане воно з тим, що уряд недовиконує ряд інших вимог меморандуму з МВФ», – зазначив експерт.

Він припускає, що насправді мова може йти про вимоги стосовно внесення законопроекту про земельну реформу, а також про проблеми при виконанні бюджету. «Багато дрібниць може згадуватись», – додав Михайло Кухар.

Водночас він переконаний, що для України відкладення наступного траншу МВФ є поганою новиною, але в жодному разі не критичною.

«Резерви Нацбанку абсолютно дозволяють тримати курс без надходження фінансування з боку МВФ хоч до кінця року. Якихось суттєвих сплат по зовнішньому боргу в нас немає. Експорт в країні росте, надходження теж. І цього року є всі підстави сподіватися також на зростання надходження інвестицій до України», – зазначив економіст.

Як відомо, 11 березня 2015 року МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки.

Перший транш на 5 млрд доларів Україна отримала 13 березня 2015 року, другий на 1,7 млрд доларів – 4 серпня 2015 року.

У вересні 2016 році МВФ схвалив надання Україні 3-го траншу на 1 млрд доларів.

19 березня питання виділення Україні наступного траншу зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

У Мінфіні перенесення виділення траншу пояснили потребою уточнення розрахунків економічних наслідків блокади і захоплення українських підприємств на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, а також у зв’язку з визнанням російською стороною документів, виданих на цих територіях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 13:37:20