понеділок, 20 березня, 2017, 10:33 Світ
Колумбійські марксистські бойовики здали 14 тисяч одиниць зброї
Боєць FARC. Фото: dw.com
Боєць FARC. Фото: dw.com

Ліворадикальне воєнізоване угруповання FARC за першу фазу демобілізації здало представникам ООН 14 тисяч одиниць зброї.

Про це сьогодні повідомив президент Хуан Мануель Сантос у соціальній мережі Twitter.

За минулі тижні близько семи тисяч бойовиків покинули свої позиції у горах і джунглях Колумбії та здали зброю у спеціальних «зонах примирення».

Нагадаємо, що президент Сантос отримав Нобелівську премію миру за свою наполегливу політику примирення з бойовиками FARC та реінтеграцію їх у суспільство Колумбії. Після чотирьох років переговорів з бойовиками влада винесла на референдум питання про мирну угоду. На референдумі, що відбувся 2016 року, більшість колумбійців проголосувала проти угоди, але уряд і бойовики заявили про твердий намір продовжити мирний процес.

Через конфлікт, що тривав у Колумбії впродовж десятиліть, загинули 300 тисяч осіб. Кількість внутрішньо переміщених осіб перевищує сім мільйонів, повідомляє «Німецька хвиля».

Нагадаємо, що організація FARC була сформована у 1960-их роках, як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Спочатку вона виступала, як партизанське ліворадикальне з’єднання, пізніше у 1980-их почала також займатися наркоторгівлею і викраденням заручників.

Читайте також: Колумбія амністувала бойовиків FARC.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 06:03:43