понеділок, 20 березня, 2017, 16:03 Світ
Естонський президент не має права на оплачувану відпустку
Керсті Кальюлайд. Фото: ZIK/EPA/VALDA KALNINA
Керсті Кальюлайд. Фото: ZIK/EPA/VALDA KALNINA

У ході сьогоднішнього засідання парламентська конституційна комісія Естонії вирішила виключити з числа службових благ президента оплачувану відпустку.

Про це повідомляє ERR.ee.

Приводом для обговорення стало звернення канцелярії президента, відповідно до якого регулювання відпустки президента неоднозначне і його складно здійснити на практиці.

Конституційна комісія одноголосно вирішила виключити з числа службових благ президента оплачувану відпустку, пояснивши це тим, що президент працює 365 днів у році.

«Регулювання відпуску, встановлене в Законі про розпорядок роботи президента республіки, дійсно ще жодного разу не застосовувалося на практиці. Жоден з президентів ще не використовував встановлену законом можливість відпустки», – сказав голова конституційної комісії Кен-Марті Вахер. – «Бажання канцелярії президента зробити регулювання відпустки президента більш ясною і практичною абсолютно зрозуміле».

У лютому директор канцелярії президента Тійт Рійсало надіслав Рійгікогу звернення, в якому він позначив проблеми в регулюванні відпустки президента. Рійсало попросив Рійгікогу проаналізувати і при необхідності доповнити чинне регулювання так, щоб була забезпечена правова ясність, щоб регулювання було застосовуваним на практиці і не суперечило громадському почуттю справедливості.

Президентом Естонської республіки є жінка – Керсті Кальюлайд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 06:00:08