понеділок, 20 березня, 2017, 15:30 Світ
Борці з пропагандою Москви вимагають гроші у Євросоюзу
Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні. Фото: ZIK/EPA/JULIEN WARNAND
Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні. Фото: ZIK/EPA/JULIEN WARNAND

Верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні закликають почати серйозно сприймати дезінформаційну загрозу з боку Росії. Експерти з безпеки Європи за координації чеського аналітичного центру «Європейські цінності» написали відкритого листа до Могеріні.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У листі йдеться про те, що агресивні дії Кремля є безпрецедентними для сучасної епохи. До них поміж іншого належать: вторгнення в сусідні країни, масові обстріли, вбивства цивільних осіб, а також перша анексія чужої території із застосуванням сили в Європі з часів Другої світової війни.

«Всі ці інциденти супроводжуються масивною, наполегливою, постійною, брутальною, агресивною кампанією дезінформації», – йдеться в листі.

Водночас, за словами підписантів, реакція ЄС є «безвідповідально слабкою».

«Попри серйозність цієї загрози, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні останні два роки намагається уникнути визнання Росії головним творцем ворожої дезінформації. Ми як експерти з безпеки Європи бачили, як вона постійно намагалася умиротворити російську агресію», – йдеться в листі.

Експерти наголошують, що «єдина справжня відповідь ЄС на цю загрозу» – аналітична pобоча група зі стратегічних комунікацій East Stratcom, створена верховним представником ЄС Федерікою Могеріні в 2015 році у відповідь на запит глав держав усіх 28 країн-членів ЄС «здійснювати протидію кампанії дезінформації з боку Росії», є «абсурдно недоукоплектованою» і «не має бюджету».

«Правильним було б потроїти можливості аналітичної pобочої групи зі стратегічних комунікацій East Stratcom і дати їй мільйонний бюджет, щоб вона могла приступити до виконання свого мандата», – заявляють експерти.

За їхніми словами, якщо Федеріка Могеріні і далі «нічого не робитиме... вороги демократії продовжать вигравати і завдані збитки можуть бути невідшкодовними».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 13:39:07