понеділок, 20 березня, 2017, 15:27 Політика
Без грошей МВФ ми не отримаємо надходжень від інших інституцій, – експерт

Для того, щоб зберегти фінансову стабільність України, нам потрібно 5 мільярдів доларів іноземних інвестицій. Якщо не брати кошти у МВФ, слід проводити стрімкі реформи, аби залучати до країни інвестиційні потоки. Та навряд чи це вдасться зробити за наших реаліях.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Цього року Україна потребує зовнішнього фінансування на суму в 5 мільярдів доларів. Якщо погодитись із частиною політиків і справді відмовитись від кредиту МВФ, то потрібно запроваджувати стрімкі реформи, аби залучити у країну інвестиційні потоки.

«Та треба виходити із реалій. Минулого року ми отримали 3,4 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій, з яких 2,5 пішло у банківський сектор, і лише один – у реальний сектор економіки. Тож мені здається малоймовірним, що цього року ми зможемо збільшити цю суму», – розповів Устенко.

До того ж, настільки фрагментована ВР, якою вона є зараз, може просто не дати можливості ухвалити необхідні політичні рішення для швидкого і якісного реформатування бізнес-клімату у країні.

«Якщо не буде грошей від МВФ, не буде й надходжень від усіх інших фінансових інституцій. І це серйозний виклик. Адже знову ж таки, щоб зберегти фінансову стабільність цього року, нам потрібно 5 мільярдів доларів. Тож влада повинна якнайшвидше знайти компроміс», – зазначив економіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 23:36 :22