понеділок, 20 березня, 2017, 19:02 Політика
Барна радить політикам читати у «Вікіпедії», що таке «окупація»

Народний депутат від БПП радить політикам перед дискусіями про статус окупованих територій почитати про термін «окупація» в «Вікіпедії».

 

Про таке заявив народний депутат Олег Барна, в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK).

За словами народного депутата, у міжнародному праві окупованою є та територія, де визнане законодавство країни-окупанта. «Що маємо з ОРДЛО: залежить від Росії, але ОРДЛО, прапор і символіка – не російські, закони також не російські, вони мають свої власні. Тому говорити про статус окупованої території, де визначення окупації не підходить – це маразм», – переконаний Олег Барна.

Політик пояснив, що термін «окуповані території» щодо Донбасу поставить Україну в незручне становище під час міжнародного суду над Росією. «Ми маємо думати про майбутнє – Росія відповідатиме за злочини в Україні перед судом в Гаазі. І якщо ми хочемо ставити звинувачення до Росії, то маємо посилатися на норми міжнародного кримінального законодавства, а не на популістично-маразматичні ідеї. Якщо ми скажемо «окуповані», тоді як будемо виглядати у міжнародному кримінальному суді? Вибачте, як мавпи з газетою», – вважає пан Барна.

Натомість політик розповів про те, яким є статус проросійських псевдореспублік на Донбасі. «Це території, на яких був сепаратистський рух, які утворили незаконні уряди нібито незалежних республік, які фінансуються з боку Росії», – пояснив нардеп.

Олег Барна відзначив, що замість законотворчої діяльності робота Верховної Ради щодо Донбасу перетворилася виключно в популістичність. «Це введення віз із Росією, проект закону про окуповані території», – перерахував нардеп.

На думку пана Барни, законопроект «Самопомочі» про окуповані території занадто сирий. «І при тій всій повазі, що «Батьківщина» у блокаді підтримує «Самопоміч», комітет Власенка цей законопроект не підтримав», – констатував нардеп Олег Барна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 11:06:24