понеділок, 20 березня, 2017, 11:49 Суспільство
Астрофізик Любов Янків-Вітковська: В Україну прийшла астрономічна весна
Лелеки. Фото: poetryclub.com.ua
Лелеки. Фото: poetryclub.com.ua

Сьогодні, 20 березня, о 12 годині 29 хвилин в Україні настала астрономічна весна – віднині день ставатиме довшим, а ніч коротшою.

Як повідомила у коментарі ІА ZIK голова Львівського астрономічного товариства, кандидат фізико-математичних наук, доцент НУ «Львівська політехніка» Любов Янків-Вітковська, щороку дата весняного рівнодення різна. Точний час проходження Сонця через небесний екватор визначають астрономи.

«Це стається 20-23 березня. Ми живемо за сонячним календарем і кажемо, що наш рік має 365 днів з хвостиком і, власне, цей хвостик впливає на те, що дата весняного і осіннього рівнодення коливається в кілька годин або діб», – зазначила науковець.

В Україні про початок астрономічної весни сповіщає приліт лелек. День весняного рівнодення відзначали ще наші предки, орієнтуючись за Сонцем. На честь богині весни Вести язичники влаштовували святкування, відзначаючи перемогу добра над злом.

«Кажуть, що початок астрономічної весни пов’язаний з початком проявів життя на Землі. Ніч стає коротшою, а день довшим. На Землі, у прямому сенсі, буде більше сонця, бо стає більше сонячних днів, отже більше енергії», – додала Любов Янків-Вітковська.

Нагадаємо, львівський бабак у свято Стрітення навіщували прихід в Україну ранньої весни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 05:08:51