понеділок, 20 березня, 2017, 17:07 Львів
4-5 квітня у Мінрегіонбуді вирішать, чи отримає Львів кредит на сміття від ЄІБ, – ЛМР
Сміття біля житлового будинку у Львові. Фото: Шмаков Валерій/УНІАН
Сміття біля житлового будинку у Львові. Фото: Шмаков Валерій/УНІАН

Чергове засідання Мінрегіонбуду, де будуть визначати перелік міст, проекти яких вийдуть у другий тур відбору, пройде 4-5 квітня. Тоді і стане відомо, чи буде надалі Львів претендувати на отримання 30 млн євро на рекультивацію Грибовицького звалища та 45 млн – на будівництво сміттєпереробного комплексу.

Про це сьогодні під час брифінгу заявив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

«Гроші ЄІБ вже з 6 лютого 2016 року, тобто вже більше року перебувають у Києві. Як мені відомо, 4-5 квітня відбудеться чергове засідання Мінрегіонбуду, де будуть визначати перелік міст, проекти яких вийдуть у другий тур для отримання цих кредитів. Як буде далі, мені важко спрогнозувати», – поінформував чиновник.

Також Сергій Бабак розповів про гранд французького уряду, меморандум про отримання якого був підписаний у кінці минулого тижня:

«Уряд Франції виділив 650 тис. євро на розробку концепції поводження з ТПВ у Львові. Частиною цієї роботи буде модернізація плану рекультивації звалища у Грибовичах, який був розроблений в інституті «Гірхімпром». Адже минув час, відбувся зсув та інші події, і він потребує корегування. Французи пообіцяли внести всі ноу-хау та сучасні світові напрацювання. Він буде адаптований до вимог нашої держави та ЄС».

На питання, чи пришвидшить це рішення уряду Франції процес надання коштів ЄІБ, пан Бабак заявив, що це було б логічним. Адже у Львові проблема стоїть найгостріше. І він міг би стати першим містом, який показав би європейський приклад рекультивації звалища в Україні.

Далі чиновник додав, що дуже сподівається на ці гроші, але якщо Львів кредит не отримає – то буде оголошено конкурс з імовірним співфінансуванням міста.

Нагадаємо, Андрій Садовий повідомляв про остаточні домовленості з ЄІБ ще на початку літа 2016 року, називаючи саме успіхи Львова у цьому однією з причин «підпалу» Грибовицького звалища. Та згодом виявилось, що тоді він перебував лише на початку довгого і складного шляху, який має шанс невдовзі успішно завершитись.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 15:53:25