неділя, 19 березня, 2017, 22:00 Світ
Крим під окупацією Росії є сірою зоною безправ’я, – МЗС Польщі

Росія повинна припинити окупацію Криму, що є необхідною умовою для розв’язання російського-українського конфлікту. Варшава підтримує територіальну цілісність України у кордонах з Кримом.

Про це йдеться в заяві МЗС Польщі з нагоди третьої річниці окупації Криму Росією, – повідомляє Укрінформ.

«Польща не визнає анексію Криму і незмінно підтримує територіальну цілісність України у кордонах, визнаних міжнародним правом»,- поінформувало польське зовнішньополітичне відомство.

МЗС наголосило, що Польща разом з усією міжнародною спільнотою закликає Росію припинити окупацію Криму.

«Це необхідний елемент тривалого, мирного врегулювання російсько-українського конфлікту. До цього часу ми підтримуємо збереження санкцій, накладених Євросоюзом, США, Канадою й іншими країнами у відповідь на нелегальні російські дії», – підкреслюється в заяві польського зовнішньополітичного відомства.

Зазначається, що відновлення фундаменту, на який спирається співпраця і безпека в Європі, має залишитися основною метою діяльності усієї євроатлантичної спільноти.

МЗС Польщі також висловило занепокоєння станом дотримання прав людини на Кримському півострові, зокрема прав нацменшин. Польська дипломатія висловила занепокоєння з приводу того, що Росія блокує доступ до Криму міжнародних організацій, як здійснюють моніторинг за дотриманням прав людини. 

«Ми засуджуємо переслідування, які Росія здійснює у Криму з метою придушення усілякого опору і зміцнення позиції окупаційної влади. З таким же занепокоєнням ми спостерігаємо за поступовою мілітаризацією півострова. Це не лише безпосередньо загрожує країнам басейну Чорного моря, але й сприяє дестабілізації усієї Центрально-Східної Європи», – наголошує МЗС Польщі.

Як звертає увагу польське зовнішньополітичне відомство, відсутність можливості для ООН, ОБСЄ чи Ради Європи бути присутніми у Криму призвела до появи «сірої зони безправ’я» у центрі Європи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 16:56:00