субота, 18 березня, 2017, 13:38 Події
Спостерігачі ОБСЄ потрапили під обстріл біля Ясинуватої

Члени патруля СММ ОБСЄ стали свідками застосовування стрілецької зброї у зоні проведення АТО поблизу н.п. Ясинувата на території, підконтрольній бойовикам ОРДО.

Про це йдеться в оперативному звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, оприлюдненому 18 березня.

Як повідомляється, 17 березня п’ятеро членів патруля СММ перебували (обабіч двох своїх автомобілів) за 15 км на північ від Донецька зі східного боку автодороги Н20, де вона перетинається з дорогою другорядного значення, що веде на схід до Донецької фільтрувальної станції, розташованої між підконтрольною уряду Авдіївкою та підконтрольною «ДНР» Ясинуватою. Спостерігачі здійснювали моніторинг дотримання режиму припинення вогню для забезпечення можливості проведення розмінування на території фільтрувальної станції та поблизу неї, а також відновлення водопостачання з обох боків лінії зіткнення. Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) сприяв отриманню гарантій безпеки. На місці були також присутні троє офіцерів СЦКК (двоє українських і один російський), четверо представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій і четверо членів бригади «ДНР» з розмінування.

«О 11.45, поки чотири члени патруля СММ перебували за 2–3 м на північ, а ще один – за 5 м на південний схід від автомобілів, вони почули, як над їхніми головами просвистіла куля і в ту ж мить пролунав постріл зі стрілецької зброї за 100–200 м на південь від них. Усі присутні негайно сховалися з північного боку автомобілів Місії. Спостерігачі визначили, що постріл було здійснено у напрямку з півдня на північно-північний схід. Поки вони сідали в автомобілі, то почули ще один постріл зі стрілецької зброї за 100–200 м на південь», – йдеться у повідомленні.

Згодом усі присутні, включаючи патруль СММ, покинули цей район. Ніхто зі спостерігачів не постраждав. Автомобілі Місії не було пошкоджено. Українські та російські офіцери з СЦКК повідомили, що серед їхніх співробітників також ніхто не постраждав.

Це вже третій випадок у цьому районі за останні чотири тижні, коли поруч із патрулями Місії або об’єктами її власності застосовується стрілецька зброя, зазначається у звіті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 16:53:49