п'ятниця, 17 березня, 2017, 10:53 Світ
Сирія: Шість років війни
 • 70 річний Мохаммед Мохедін Аніс, або Абу Омар, курить люльку, сидячи у свій зруйнованій спальні, та слухає музику на ручному колінчастому грамофоні у районі аль-Шаар міста Алеппо у Сирії.
 • Ракета, що висить на парашуті, падає на утримуваний повстанцями район al-Qaterji міста Алеппо, Сирія, 28 листопада 2016 року.
 • Вогонь та дим здіймаються у повітря після вибуху у південному місті Дараа 20 лютого 2017 року.
 • Тіло жертви лежить на підлозі в імпровізованому морзі в утримуваному повстанцями місті Думу, на сході Дамаска, 10 листопада 2016 р. Принаймні 11 осіб, у тому числі 4 дітей, були вбиті 10 листопада під час повітряних ударів, за даними Сирійського обсервато
 • Жителі пробираються крізь руйнування, утримуваного колись повстанцями району Салахеддін у східній частині Алеппо, Сирія, 20 січня 2017 року.
 • Сирієць Махмуд аль-Хатіб, боєць Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу), передової групи повстанців у провінції Дамаска, що люто виступає проти як сирійського режиму, так і ІДІЛУ. Фото зроблене 4 лютого 2017 року. 50-річний Аль-Хатіб каже, що він бореться проти р
 • Жителі села Бір Саїда сидять всередині будинку після свого повернення у село, 7 лютого 2017 року.
 • Сирійські музиканти грають на місці зруйнованого римського амфітеатру у стародавньому місті Пальміра, що у центральній частині Сирії, під час туру, організованого сирійською армією для журналістів 4 березня 2017 року.
 • Сирієць, що втік з міста підконтрольного ІДІЛ Дейр-ез-Зор, у таборі для біженців в Аль-Холь, розташованому у 14 км від іракського кордону на північному сході провінції Хассакех, Сирія, 1 лютого 2017 року.
 • Сили, вірні президенту Сирії Башару аль-Асаду стоять на вершині пошкодженого танка біля мечеті Омейядів, у контрольованій урядом області Алеппо 13 грудня 2016 року.
 • Боєць з Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу) втікає від снайперського вогню, у селі Таль аль-Сіван, що на околиці Дамаска, 5 вересня 2016 року.
 • Зламаний планетарій - діюча модель Сонячної системи, всередині пошкодженої школи в утримуваному повстанцями місті Дума, у східному передмісті Дамаска, Сирія, 2 березня 2017 року.
 • Повстанці оглядають тунель, що належить ІДІЛ, який з'єднує місто з горою Акіл, у північному сирійському місті Аль-Баб, 13 березня 2017 року.
 • Молодий сирієць несе поранену дитину після авіанальоту на утримуване повстанцями місто Дума, що у східній околиці Дамаска, 25 лютого 2017 року.
 • Поранена сирійська дівчинка очікує надання допомоги в імпровізованій лікарні, Дума, Сирія, 25 лютого 2017 року.
 • Сирійці йдуть руїнами старої частини міста Алеппо, Сирія, 21 січня 2017 року.
 • 58-річна Аміне Хамад, сирійська біженка зі Східної Гути поблизу Дамаска, показує фотографію себе і свого чоловіка Алі Абдулкадара у таборі для біженців Рітсона, Греція. «Це останній раз, коли ми відвідали Босру, сонячної п'ятниці літом 2010 року.

Уже шість років триває війна у Сирії. За ці роки сирійці пережили втрати й зіткнулися з бідами, викликаними тривалою громадянською війни. За оцінками, 4,9 млн сирійців змушені були покинути свою батьківщину, поповнюючи табори для біженців у сусідніх країнах, а ще 6 млн переміщуються всередині кордонів Сирії.

У той час як сирійські урядові сили, підтримувані Росією, захопили більшість міст, їм не вдалося у грудні відвоювати місто Алеппо, де майже щодня йдуть бої. Ряд повстанських груп, у тому числі ІДІЛ, як і раніше контролюють великі сільські райони і невеликі міста та села на сході. Ще далеко до розв’язання складної та небезпечної ситуації. Іноземне втручання усе зростає, а у перехресному вогні продовжують гинути цивільні. На запропонованих світлинах – сирійський конфлікт протягом останніх місяців.

1. 70 річний Мохаммед Мохедін Аніс, або Абу Омар, курить люльку, сидячи у своїй зруйнованій спальні, та слухає музику на ручному колінчастому грамофоні у районі аль-Шаар міста Алеппо у Сирії. Аніс нещодавно повернувся до Алеппо, плануючи відновити не лише будинок, але й свою велику колекцію старовинних американських автомобілів. Коли журналісти запитали його про грамофон, він відповів: «Я заграю для вас, але спершу запалю трубку. Тому що я ніколи не слухаю музики без неї».

70 річний Мохаммед Мохедін Аніс, або Абу Омар, курить люльку, сидячи у свій зруйнованій спальні, та слухає музику на ручному колінчастому грамофоні у районі аль-Шаар міста Алеппо у Сирії. Аніс нещодавно повернувся до Алеппо, плануючи відновити не лише буд
 

2. Ракета, що висить на парашуті, падає на утримуваний повстанцями район al-Qaterji міста Алеппо, Сирія, 28 листопада 2016 року.

Ракета, що висить на парашуті, падає на утримуваний повстанцями район al-Qaterji міста Алеппо, Сирія, 28 листопада 2016 року.
 

3. Вогонь та дим здіймаються у повітря після вибуху у південному місті Дараа 20 лютого 2017 року.

Вогонь та дим здіймаються у повітря після вибуху у південному місті Дараа 20 лютого 2017 року.
 

4. Тіло жертви лежить на підлозі в імпровізованому морзі в утримуваному повстанцями місті Думу, на сході Дамаска, 10 листопада 2016 р. Принаймні 11 осіб, у тому числі четверо дітей, були вбиті 10 листопада під час повітряних ударів, за даними Сирійського обсерваторії з прав людини.

Тіло жертви лежить на підлозі в імпровізованому морзі в утримуваному повстанцями місті Думу, на сході Дамаска, 10 листопада 2016 р. Принаймні 11 осіб, у тому числі 4 дітей, були вбиті 10 листопада під час повітряних ударів, за даними Сирійського обсервато
 

5. Жителі пробираються крізь руйнування, утримуваного колись повстанцями району Салахеддін у східній частині Алеппо, Сирія, 20 січня 2017 року.

Жителі пробираються крізь руйнування, утримуваного колись повстанцями району Салахеддін у східній частині Алеппо, Сирія, 20 січня 2017 року.
 

6. Сирієць Махмуд аль-Хатіб, боєць Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу), передової групи повстанців у провінції Дамаска, що запекло виступає проти як сирійського режиму, так і ІДІЛУ. Фото зроблене 4 лютого 2017 року. 50-річний Аль-Хатіб каже, що він бореться проти режиму від початку конфлікту в Сирії. Він був поранений чотири рази, зараз проводить свій вільний час, піклуючись про бродячих собак.

Сирієць Махмуд аль-Хатіб, боєць Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу), передової групи повстанців у провінції Дамаска, що люто виступає проти як сирійського режиму, так і ІДІЛУ. Фото зроблене 4 лютого 2017 року. 50-річний Аль-Хатіб каже, що він бореться проти р
 

7. Жителі села Бір Саїда сидять всередині будинку після свого повернення у село, 7 лютого 2017 року.

Жителі села Бір Саїда сидять всередині будинку після свого повернення у село, 7 лютого 2017 року.
 

8. Сирійські музиканти грають на місці зруйнованого римського амфітеатру у стародавньому місті Пальміра, що у центральній частині Сирії, під час туру, організованого сирійською армією для журналістів 4 березня 2017 року.

Сирійські музиканти грають на місці зруйнованого римського амфітеатру у стародавньому місті Пальміра, що у центральній частині Сирії, під час туру, організованого сирійською армією для журналістів 4 березня 2017 року.
 

9. Сирієць, що втік з міста підконтрольного ІДІЛ Дейр-ез-Зор, у таборі для біженців в Аль-Холь, розташованому у 14 км від іракського кордону на північному сході провінції Хассакех, Сирія, 1 лютого 2017 року.

Сирієць, що втік з міста підконтрольного ІДІЛ Дейр-ез-Зор, у таборі для біженців в Аль-Холь, розташованому у 14 км від іракського кордону на північному сході провінції Хассакех, Сирія, 1 лютого 2017 року.
 

10. Сили, вірні президенту Сирії Башару аль-Асаду стоять на вершині пошкодженого танка біля мечеті Омейядів, у контрольованій урядом області Алеппо 13 грудня 2016 року.

Сили, вірні президенту Сирії Башару аль-Асаду стоять на вершині пошкодженого танка біля мечеті Омейядів, у контрольованій урядом області Алеппо 13 грудня 2016 року.
 

11. Боєць з Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу) втікає від снайперського вогню у селі Таль аль-Сіван, що на околиці Дамаска, 5 вересня 2016 року.

Боєць з Джаїш аль-Ісламу (Армія Ісламу) втікає від снайперського вогню, у селі Таль аль-Сіван, що на околиці Дамаска, 5 вересня 2016 року.
 

12. Зламаний планетарій – чинна модель Сонячної системи, всередині пошкодженої школи в утримуваному повстанцями місті Дума, у східному передмісті Дамаска, Сирія, 2 березня 2017 року.

Зламаний планетарій - діюча модель Сонячної системи, всередині пошкодженої школи в утримуваному повстанцями місті Дума, у східному передмісті Дамаска, Сирія, 2 березня 2017 року.
 

13. Повстанці оглядають тунель, що належить ІДІЛ, який з’єднує місто з горою Акіл у північному сирійському місті Аль-Баб, 13 березня 2017 року.

Повстанці оглядають тунель, що належить ІДІЛ, який з'єднує місто з горою Акіл, у північному сирійському місті Аль-Баб, 13 березня 2017 року.
 

14. Молодий сирієць несе поранену дитину після авіанальоту на утримуване повстанцями місто Дума, що у східній околиці Дамаска, 25 лютого 2017 року.

Молодий сирієць несе поранену дитину після авіанальоту на утримуване повстанцями місто Дума, що у східній околиці Дамаска, 25 лютого 2017 року.
 

15. Поранена сирійська дівчинка очікує надання допомоги в імпровізованій лікарні, Дума, Сирія, 25 лютого 2017 року.

Поранена сирійська дівчинка очікує надання допомоги в імпровізованій лікарні, Дума, Сирія, 25 лютого 2017 року.
 

16. Сирійці йдуть руїнами старої частини міста Алеппо, Сирія, 21 січня 2017 року.

Сирійці йдуть руїнами старої частини міста Алеппо, Сирія, 21 січня 2017 року.
 

17. 58-річна Аміне Хамад, сирійська біженка зі Східної Гути поблизу Дамаска, показує фотографію себе і свого чоловіка Алі Абдулкадара у таборі для біженців Рітсона, Греція. «Це останній раз, коли ми відвідали Босру, сонячної п’ятниці літом 2010 року. Ми робили барбекю, гуляли, багато сміялися, один день з життя, якого нам так не вистачає. Ми сподіваємося, що колись він повернеться», – сказала Аміне. Фото зроблене7 січня 2017 року.

58-річна Аміне Хамад, сирійська біженка зі Східної Гути поблизу Дамаска, показує фотографію себе і свого чоловіка Алі Абдулкадара у таборі для біженців Рітсона, Греція. «Це останній раз, коли ми відвідали Босру, сонячної п'ятниці літом 2010 року.
 

The Atlantic

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Дивіться також: Мертве місто: блогер опублікував фотографії з окупованого Донецька.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 12:33 :35