п'ятниця, 17 березня, 2017, 17:57 Суспільство
На Шпіцбергені у світовому сховищі зберігають насіння «на чорний день»

Збереження різноманітності сільськогосподарських культур, і, можливо, навіть майбутнього життя на Землі відбувається у найбільш пустельному куточку планети – Північному полярному колі. Саме тут працює бібліотека насіння – генетичний ключ до людського виживання.

Вона розташована за п’ятьма дверима вглиб гори, 130 метрів над рівнем моря. Сюди веде низка тунелів. Іноді це приміщення називають одним з найважливіших у світі. Воно було побудоване так, щоб витримати вибухи, кліматичні зміни та протриматися 200 років.

Насіння зберігається за температури -18. Навіть за умов зникнення електроенергії, знадобилося б десятиліття, аби температура кімнати піднялася до нуля, завдяки ізоляційному шару вічної мерзлоти.

Це – світове сховище насіння на архіпелазі Шпіцберген, або Свальбард. Щось на кшталт каталогу життя. Це місце отримало назву «Сховище кінця світу», адже воно має на меті зберегти аграрне розмаїття планети у випадку найгіршого сценарію.

Один з таких випадків трапився у 2015 році, коли було врятоване насіння з Сирії. Зерносховище у Алеппо закрилося, тому що доступу до нього не було через бої. Міжнародний центр сільськогосподарських досліджень в посушливих районах забрав зразки, щоб якнайточніше відтворити сховище в Алеппо. І цього року він вніс до банку ще 15 тисяч зразків, як резервну копію.

Світове сховище насіння було створене для таких випадків. Воно стало глобальною страховкою, що гарантує збереження генетичного багатства сільськогосподарських видів у майбутньому, пише Еuronews.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 23:46:02