На добре здоров’я. Гомеопатія – лікування чи шарлатанство?
Ольга Фарафонова
журналіст IA ZIK

Гомеопатія. Все більше дискусій точиться навколо цього напрямку у лікуванні різних хвороб. Хтось вважає, що це псевдонаука; хтось, зневірившись у медицині, запевняє, що лише гомеопатичні засоби і допомагають. А ще деякі люди помилково називають гомеопатією усі засоби народної медицини та препарати на основі лікувальних трав.

Гомеопатія – метод лікування, заснований німецьким доктором Ганеманном 200 років тому, за принципом призначення препаратів, які викликають симптоми, схожі з симптомами самої хвороби. Тобто, застосовується метод «подібне лікується подібним».

Якщо традиційна медицина спрямована на зцілення хвороб шляхом протидії, то в гомеопатії «клин клином вибивають». Наприклад, під час нарізання цибулі у людини починають сльозитися очі і проявляються симптоми нежиті. Виходить, ніби людина штучно викликала застуду. У випадку, коли хтось дійсно застудиться і матиме нежить, гомеопатія рекомендує застосовувати засіб на основі ріпчастої цибулі, викликаючи «симптоми застуди». Принцип дії цього методу такий: маленька частка екстрактів цибулі викликає такі ж симптоми, як при нежиті, тим самим активізуючи імунну систему. Відтак, організм починає посилено боротися з інфекцією, якої насправді немає, пише сайт emed.org.ua.

Варто зауважити, що при виготовленні гомеопатичних засобів часто використовуються сильнодіючі, а також отруйні компоненти рослинного і тваринного походження. Та науковці і офіційна медицина ставляться до гомеопатії скептично.

Біолог, наукова журналістка Ася Казанцева пише, що у складі деяких гомеопатичних препаратів, які до того ж чимало коштують, немає нічого, крім лактози і сахарози, однак деяким людям вони допомагають. Популяризаторка науки зауважує, що у всьому винен ефект плацебо. Адже плацебо завідомо спрацьовує краще, ніж відсутність ліків взагалі.

Також вона зазначає, що не вся гомеопатія – це гомеопатія. З одного боку, існують препарати, в яких діючі речовини все ж таки присутні, хоча препарат називається гомеопатичним. З іншого боку, лікувальний ефект може спричиняти не гомеопатична добавка, а основний вміст препарату. Так, гомеопатична мазь, виготовлена ​​на основі вазеліну, буде пом’якшувати шкіру просто тому, що в ній є вазелін.

Отже, гомеопатія – це не народна медицина «на травках», а напрямок альтернативної, недоказової медицини. Кожен сам вирішує, як і чим йому лікуватися. Та у будь якому випадку, перш, ніж скуповувати в аптеках ліки – гомеопатичні чи традиційні – варто ретельно вивчити їхній склад і принцип дії активних речовин, бо здоров’я потім за жодні гроші не купиш.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 08:12 :44