п'ятниця, 17 березня, 2017, 11:03 Львів
Фестиваль сміття у Львові! Коли початок #СміттяFest?
Юра Мартинович
репортер, оператор, письменник

Кажуть, Львів – фестивальна столиця України. Справді, у місті Лева ледь не щотижня відбувається якийсь фестиваль, починаючи від Різдвяного ярмарку, свята джазу, шоколаду, кави і так далі. Це, звісно, круто, є чим зайнятися на вихідних. Та, на мою думку, враховуючи обставини останнього року, бракує ще одного фестивалю – фестивалю сміття!

Уявіть собі таке свято. Складно? Зараз допоможу)

Найперша умова такого дійства – все має бути зроблене із відходів. Митці створюють свої сміттєві інсталяції, інженери презентують свої сміттєві винаходи, а кулінари доводять, що навіть зі шкірки банана можна щось приготувати. А чому і ні? Екопідхід і пропагада здорової сміттєсортувальної культури, ось яким могло б бути це свято. Та й взагалі, сміття – це ціла філософія. Про це, до прикладу, можна прочитати у популярній книзі норвезького вченого Томаса Гіллада Еріксена «Сміття і люди. Зворотний бік споживання».

Сміття – це те, що ми перевели у розряд хаосу. Упорядкувавши його, ми знову надамо йому сенсу і нового життя. Насправді сміття починається у нашій голові, коли ми щось виключаємо із свого споживчого світу, вважаючи, що це непотріб. Та коли включити уяву, додати трохи «парфумів і фарб», думаю, можна показати, що відходи мають багато облич – не лише ті класично гидкі, до яких ми звикли, але й ті цікаві, яких ще ніхто не бачив. Оригінально правда? 

Я особисто очікую із нетерпінням, коли у місті Лева запровадять і почнуть святкувати СміттяFest. Можливо, це зроблять після розв’язання сміттєвої проблеми, коли побудують завод, всі відчуватимуть себе у безпеці і у такий спосіб святкуватимуть перемогу. А можливо й ніколи... Хтозна... Та принаймні у словах цього блогу цей цікавий фестиваль є живим, і його ідея матиме колись своє втілення.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 15:04:19