Новини » Економіка 17 березня, 2017, 20:35
Енергетичні компанії привласнити близько 10 мільярдів гривень,– експерт

Нацкомісія з питань енергетики та компослуг – другий уряд країни. Адже там регулюються кошти, сплачені простими українцями за електроенергію та газ. Проте сьогодні, суд виніс рішення на користь Нацкомісії.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі« (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:300 на телеканалі ZIK) висловив колишній член Національної комісії з енергетики та компослуг Андрій Герус.

Раніше, Київський апеляційний адміністративний суд вирішив, що формула «Роттердам +», яка нині застосовується в українських тарифах – законна. Натомість, апеляцію на таке рішення суду подав колишній член Національної комісії з енергетики та компослуг – Андрій Герус, проте, сьогодні і цей процес було програно.

«На превеликий жаль, суд виніс рішення не на нашу користь. Але, якщо подивитися з юридичної сторони, то Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) порушила всі правила формування ціни, яку ж сама прийняла. Ще у березні даною комісією вводиться в дію формула «Роттердам +», а вже у квітні ця формула порушується. Попри те, що є чіткі та для всіх зрозумілі правила, встановлені для цієї формули»,– переконує Андрій Герус.

Експерт вважає, що суд виніс упереджене рішення, адже порушення Нацкомісії з питань енергетики та компослуг настільки очевидні, що це визнали й самі члени комісії.

«Щодо самої судової справи, її розглядав суддя Мельничук, який ще у 2013 році визнав Євромайдан – незаконним. Тож і рішення по справі «Роттердам +» іншим не могло й бути»,– додає Герус.

Він переконує, що нині в Україні немає енергетичної незалежності. Натомість, великі енергетичні компанії привласнюють собі кошти, які прості українці сплачують за тепло та електроенергію.

«Сьогодні, прості українці фінансують енергетичну незалежність країни. Натомість, компанії, які виробляють електроенергію привласнюють собі величезні кошти, за які мали б імпортувати вугілля. Проте, як альтернативу, використовують дешеве та екологічно-шкідливе українське вугілля. Це дало можливість енергетичним компаніям привласнити близько 10 мільярдів гривень»,– запевняє Андрій Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 19:16 :46