четвер, 16 березня, 2017, 10:19 Київ
У Києві збираються перенести пам’ятник Щорсу до Музею пропаганди
Пам'ятник Щорсу в Києві. Фото: novynarnia.com
Пам'ятник Щорсу в Києві. Фото: novynarnia.com

Київрада має намір звернутися до Міністерства культури України щодо перенесення пам’ятника Щорсу, щоб уберегти його від актів вандалізму.

Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

Як зазначається, депутати погодили проект рішення про перенесення пам’ятника військовому діячеві Миколі Щорсу. Відповідний проект рішення передбачає звернення до Міністерства культури. Адже наразі постамент є пам’яткою монументального мистецтва та відноситься до Переліку об’єктів культурної спадщини національного значення, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Відповідно, переміщення пам’ятника неможливе без погодження із вищими органами влади.

«З одного боку, є Закон України «Про декомунізацію», який повинен бути виконаний. І постамент Щорсу якраз підпадає під декомунізацію. З іншої сторони – ми повинні, як відповідальні особи, зберегти унікальну пам’ятку монументального мистецтва. Пам’ятник Миколі Щорсу в Києві часто стає об’єктом вандалізму з боку радикально налаштованих активістів, які намагалися демонтувати постамент самотужки, вважаючи що міська влада у цьому напрямку робить недостатньо. Але ми маємо все зробити виключно у правовому полі, тому й звертаємося за дозволом до Мінкульту», – зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, який є суб’єктом подання відповідного проекту рішення.

Володимир Прокопів також зауважив, що пам’ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 06:06:09