четвер, 16 березня, 2017, 10:01 Київ
У Києві люди збунтувалися проти будівництва житлового комплексу, - розслідування «ЖитлоБлуд»

Члени київського гаражного кооперативу «Либідь-2» обурені майбутнім сусідством із житловим комплексом «Єнісейська Садиба». Вони переконані: забудовник незаконно зводить багатоповерхівки та зазіхає не лише на їхню територію, а й на життя.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK).

Активісти сорокарічного київського гаражного кооперативу «Либідь-2» обурюються. Мовляв, біля їхніх приміщень незаконно зводять житловий комплекс «Єнісейська садиба». Люди переконані: будівництво може призвести до руйнації не лише гаражів, а й усіх сусідніх будівель та прилеглої дороги. Відразу ж видно, що поруч почав руйнуватися асфальт, а паркан узагалі обвалився.

«Всі члени нашого кооперативу дуже занепокоєні, адже люди не можуть виїжджати з гаражів», – каже представник актокооператву Андрій Рошу.

Та й, за їхніми словами, законність забудови доволі сумнівна. На сайті «Єнісейської садиби» немає жодної дозвільної документації, а менеджери відмовляються показувати хоч якісь документи.

«Ніде немає ані паспорту будівництва, ані ще якихось деталей. Зазвичай на об’єкті є стенд, де вказано підрядника, архітектора, дозвіл та все інше. Тут ж такого немає. Ми намагались комунікувати із «Єнісейською Садибою», та з’являлись якісь незрозумілі люди і кричали, що ми загрожуємо квартирам, які інвестори купили за останні гроші», – розповіли активісти.

Тож про законність «Єнісейської садиби» може говорити хіба що статус будівництва на сайті Містобудівного кадастру Києва, де вказано про дозвіл на зведення семиповерхового будинку. Однак, за рішенням столичної міської ради, забудовник отримав цю ділянку в оренду на 15 років, та вона не була відведена під будівництво багатоповерхового будинку.

«Це незаконно видана земля. Як її видавали – велика таємниця наших депутатів. Вони іноді віддають землю незаконно, як у цьому випадку. Там не можна будувати, оскільки територія є промисловою», – переконаний архітектор Анатолій Фролов.

Представники гаражного кооперативу ж запевняють, що їх не так турбує законність ЖК, як наслідки усього будівництва.

«Проблема не в тому, що впав заборчик – тут небезпечна зона. Пласти землі тримаються на металевих швелерах. І будівництво не проходить з урахуванням цього. Тобто, під загрозою не лише наші гаражі, а й навіть майбутні мешканці цього комплексу. Треба ще враховувати, що поки не було сезону дощів. Внаслідок розмиву землі це все не витримає», – наголошує активіст Дмитро Гончуков.

Проте у Спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт, де й погоджували проектну документацію комплексу, заспокоюють: у будівництві не має нічого ризикованого.

«Так, там зсувонебезпечна зона, але ми надали технічні умови на проектування, тож вважаємо, що забудова йде, згідно проектної документації. Єдине, шо до них прилягає схил з північного боку і там треба виконувати протизсувні заходи. Коли вони дійдуть до цього, ми усе контролюватимемо», – запевнив головний гідрогеолог КП СУППР Василь Боковий.

Аби перевірити будівництво, активісти гаражного кооперативу звертались у всі можливі інстанції.   більше трьохсот відписок із різних органів, більшість із представників яких навіть не змогли потрапити на територію забудови. Та коли нарешті ДАБІ видала рішення, що будівництво справді незаконне, невідомі напали на голову гаражного кооперативу Владислава Зарембу. Зараз у чоловіка – важка черепно-мозкова травма. А самі члени кооперативу впевнені: таким чином їм намагаються затулити роти, адже забудовник хоче прибрати собі ще й землі гаражів.

«Тільки-но вдалося довести факт незаконності забудови, як хтось  нападає на голову нашого кооперативу і передає: або він замовчить, або ситуація стане ще гіршою. Спочатку цей забудовник почав без дозволів зводити комплекс внизу, потім піднявся вже сюди, а тепер намагається ще й розвалити кооператив», – переконаний  Дмитро Гончуков.

У свою чергу представник забудовника Віталій Бадулін запевняє: усі ці звинувачення безглузді. До того ж, він має усі дозвільні документи.

«Це персональний випадок, який просто могли розіграти. У нас є усі необхідні документи і, думаю, ми зможемо їх надати найближчим часом», – переконує  Віталій Бадулін.

ЖК «Єнісейська садиба» продовжуються будівельні роботи. Хоча після рішення ДАБІ від березня цього року їх мали б припинити.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-18 13:46:05