Новини » Політика 16 березня, 2017, 15:26
У блокаді на Донбасі зацікавлені дві політичні сили, – експерт
Блокада ветеранами АТО залізниці для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Фото: radiosvoboda.org
Блокада ветеранами АТО залізниці для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Фото: radiosvoboda.org

Блокаду на Донбасі підтримують «Самопоміч» і «Батьківщина». А ветерани АТО стали заручниками їхніх дій.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політолог Василь Мокан.

«Як на мене, то ініціатива блокади виникла з різних причин. Одна з них – політична. Очевидно, деякі з партій хочуть попіаритись. Якщо говорити відверто, то у цьому найбільш зацікавлені «Самопоміч» і «Батьківщина». А ветерани АТО хоч і фізично блокують, але стали заручниками цієї ситуації», – каже гість програми.

Головна помилка українських політиків полягає у тому, що вони не ухвалили стратегію реінтеграції окупованої території Донбасу, впевнений експерт.

«Серед ряду інших причин блокади фахівці виділяють її зв'язок із львівським сміттям. Буцім блокада на сході країни стала відповіддю на цю проблему. Проте, я вважаю, що громадяни почали блокаду через те, що на державному рівні не було прописано стратегії про реінтеграцію окупованої ворогом території», – переконаний політолог.

У Кабміні перейнялись проблемою не лише блокади. Відтак, профільне міністерство з питань тимчасово окупованих територій ухвалило концепцію, згідно якої у 2018 році ми повернемо тимчасово непідконтрольні території.

«Є думка, що у 2018 році ми зможемо повернути Донбас. Профільне міністерство з питань тимчасово окупованих територій вже ухвалило концепцію, згідно якої нам вдасться знову контролювати території так званих «ДНР/ЛНР». Проте головна проблема полягає в тому, що цей документ не був представлений широкій громадськості, а розповсюджений лише на рівні Кабінету Міністрів», – додає Василь Мокан.

Читайте також: Львівська облрада засуджує розгін блокувальників на Донбасі, але гучних відставок не вимагає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:44 :06