Новини » Регіони 16 березня, 2017, 12:05
СБУ передала історикам раритетні документи ОУН
Фото: СБУ
Фото: СБУ

Співробітники СБУ передали фахівцям Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» добірку нещодавно віднайдених на Тернопільщині раритетних документів ОУН. Документи відреставрують, оцінять та передадуть на збереження архіву Центру досліджень визвольного руху України.

Про це інформує прес-центр СБУ.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Схованку із цим унікальним архівом оперативники СБУ знайшли у лютому цього року на Тернопільщині випадково, перевіряючи інформацію про незаконне зберігання зброї. Фахівці припускають, що у схроні у підвалі закинутої будівлі зберігалися документи Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території області у 40-х роках минулого століття.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

«Реставрація знахідок може тривати від кількох місяців до кількох років», – відзначив генеральний директор музею Руслан Забілий.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Історик розповів, що завдяки використанню сучасних технологій вдавалося відновити до 40% документів, віднайдених у значно гіршому стані.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Після відновлення переданого архіву він буде у відкритому доступі в музеї, дослідники зможуть працювати із цифровими копіями документів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 08:34 :19