Новини » Політика 16 березня, 2017, 20:09
«Самопоміч», знаючи про газовий шантаж Росії, загострила ситуацію з блокадою, – політолог

Блокада активістів була за дивним збігом обставин синхронізована з падіння тиску російського газу в транзитному газогоні. Адже Росія на початку грудня 2016 року мала намір змусити Україну купувати російський газ. Тому, за таких обставин, блокада вугільних потоків змушувала Україну використовувати російський газ.

Таку думку висловив політолог Володимир Цибулько у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

Політолог зазначив, що офіційно українська влада погодилася на блокаду ОРДЛО через те, що змінилися важливі обставини, які посприяли цьому.

«Сьогодні уже держава взяла на себе відповідальність за лінію розмежування та призупинення будь-яких економічних відносин з окупованими територіями. Цьому сприяло те, що змінилися обставини, за яких торгівля з окупованою територією стала неприпустимою. Зокрема, це визнання документів ОРДЛО Російською Федерацією. Відтак, продовжувати звичну схему, яка працювала попередні роки, більше виявилось не можливо», – вважає політолог.

Натомість експерт припускає, що першочергова блокада активістів не була випадковою у часі, адже її проведення збіглося з черговим тиском Росії на Україну, щоб змусити купувати російський газ.

«Блокада активістів була синхронізована з падінням тиску російського газу в транзитному газогоні. На початку грудня 2016 року Росія намагалася змусити Україну купувати російський газ. Тому. за таких умов, блокада вугільних потоків змушувала Україну використовувати російський газ», – пояснює Володимир Цибулько.

Партія «Самопоміч», знаючи про ці всі процеси, стала підштовхувати людей та загострювати ситуацію із блокадою.

«Варто зазначити, що «Самопоміч» не повністю цілісна політична сила. Депутат Семен Семенченко, який публічно підтримує блокаду Донбасу, належить до однієї групи впливу, а от група Андрія Садового – дещо відрізняється. Хоча мета, яку вони переслідували завдяки блокаді, вірогідно, була одна. Так, переважають чутки, що блокада повинна була ослабити тиск на Садового, щоб допомогти йому далі продовжувати ігнорувати проблему сміття, з яким Львів зараз не може впоратися», – зауважив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 05:39 :30