четвер, 16 березня, 2017, 9:12 Львів
На Львівщини селяни ледь не пошкодили сакральну пам’ятку 18-го століття

Дерев’яна церква в одному із сіл Львівщини – пам’ятка національного значення 18 століття. Напередодні цей унікальний храм ледь не постраждав через неправильно проведені ремонтні роботи.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Про головне. Львів» (щобудня о 21:15 на телеканалі ZIK).

У селі Дмитровичі усі пишаються своєю церквою. Мешканці добре знають історію святині. Спочатку тут збудували костел, навколо якого були оборонні вали, а з часом громада облаштувала в ньому православний храм.

Минулого року коштом обласного бюджету церкву св. Михаїла реставрували іі мали провести благоустрій на подвір’ї за гроші громади. Люди зібрали необхідне, та першого ж дня роботи призупинили. План благоустрою був розроблений не за правилами, яких слід дотримуватися щодо пам’ятки архітектури. На місце виїхала спеціальна археологічна комісія, яка мала визначити, чи пам’ятці не завдали шкоди.

«Без нашого нагляду почали земляні роботи. Але я думаю, це все виправимо уже разом з археологами, з майстрами попрацюємо над водовідведенням. За нашого нагляду історична інформація буде збережена», – каже директор Рятівної археологічної служби Львова Олег Осаульчук

Самі ж селяни захищають працівників, які викопали дренажі на подвір’ї храму.

«Зараз там працюють дуже добрі хлопці. Робітники не хотіли нічого руйнувати, а мали зробити так, щоб вода не підмивала церкву», – розповіла місцева мешканка пані Зіновія.

Та щоб провести роботи правильно й нічого надалі не шкодило кількасотлітній пам’ятці, археологи просять усі дії узгоджувати із відповідними структурами. Адже в області майже не залишилось унікальних церков із валами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-21 16:32:20